Крајот на кралот на комедијата: Вака изгледале последните денови на Робин Вилијамс (ВИДЕО)

Легендарниот Робин Вилијамс почина на денешен ден во 2014 година, a во негова чест пристигнува новиот документарен филм наречен „Robin’s Wish”.

Фото: Профимедиа

Филмот ги истражува последните денови на познатиот комичар како и природата на невролошката болест со која тој се борел.

Првиот трејлер за филмот е веќе објавен, а во него можеме да видиме голем број интервјуа и коментари од Вилијамс, а исто така и интервјуа со неговите пријатели и колеги.

Фото: Профимедиа

Во „Robin’s Wish” се зборува и за неговото самоубиство во 2014 година и наодите од аутопсијата која покажала дека актерот се борел со деменција. Колегите со кои работел на својот последен филм „Night at the Museum” за првпат зборуваат за промените кои ги забележале кај Робин во текот на снимањето. Филмот од агол на неговите најблиски ги претставува неговите последни денови и детали кои се криеле со години.

Прочитајте и...  Ким Кардашијан е најлошата сестра на светот, објавила ретро фотографија на која само таа изгледа добро (ФОТО)

Документарецот фрла сосема ново светло на трагедијата, убавината и моќта кои стоеле зад умот на еден од најголемите забавувачи на сите времиња.

Фото: Профимедиа

„Човечкиот мозок е неверојатна жлезда, тешка еден и пол килограм. Во тој момент кога мислиш дека ја разбираш, измислува нешто друго”, говорел Вилијамс.

Документарниот филм е во режија на Тејлор Норвуд, а за публиката ќе биде достапен од 1 септември.

Погледнете го трејлерот…

Прочитај повеќе

Здрави и корисни – Грицкајте семки доколку не можете да спиете

Слободен печат

Секси хороскоп: Овенот не знае за предиграта, Бикот е секогаш подготвен за секс

Слободен печат

Јапонската актерка од хорор филмот „Ring“ пронајдена мртва во домот

Слободен печат

Верувал дека душите на мртви Индијанци влегле во него, бил голем заводник, требал да стане филмаџија, но судбина му била музичката сцена!

Слободен печат

Деми Мур се уште влече трауми од „валканите нешта“ на кои ја принудувал поранешниот сопруг Ештон Кучер

Слободен печат

Неуништливата Меги, била прва фотографка на воените фронтови, прва фотографка на „Лајф“ и прв фотограф во светот примен во Советскиот Сојуз

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Здрави и убави – Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Слободен печат

Холивудскиот заводник сака само една жена 19 години: Кога таа ќе ме погледне ми се затресуваат колената

Слободен печат

Ким Кардашијан е најлошата сестра на светот, објавила ретро фотографија на која само таа изгледа добро (ФОТО)

Слободен печат

Сè што треба да знаете за популарната и суперефикасна Кето диета пред да почнете да ја држите!

Слободен печат

Најлудото интервју во 2020: Српскиот актер Андрија водеше „сериозна дебата“ со свињи (ВИДЕО)

Слободен печат

Како да мирисате како Мадона?

Слободен печат