1 C
Скопје

Tag : кралот

Магазин Магазин слајдер Ретро Сцена

Нова теорија на смртта на „кралот на рокенролот“: Елвис Присли не умрел од предозирање со дрога, го убила повреда стара 10 години

Слободен печат
Кога Елвис Присли беше пронајден мртов на подот од бањата во неговата куќа во Грејсленд, „летаа“ шпекулации за тоа што го уби. Легендарниот музичар Елвис...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Дизни најави продолжение на „Кралот Лав“

Слободен печат
Компанијата Дизни соопшти дека ќе сними продолжение на филмот „Кралот Лав“ во 3Д техника, а режијата ќе му биде доверена на Бери Џенкис кој го...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Максима во костим за капење: Глетка која ретко се гледа! (ФОТО)

Слободен печат
Кралскиот пар ужива во Грција на летување… Холандската кралица Максима во друштво на сопругот – кралот Вилем – Александер, летниот одмор го поминува во Грција,...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер

Поранешната љубовница на Хуан Карлос – 65 милиони долари беа великодушен подарок од кралот

Слободен печат
Љубовницата на поранешниот шпански крал Хуан Карлос, Корина Зу Саин-Витгенштајн откри во јавноста сè за нивниот однос и шокантните детали што следуваа откако нивната афера...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Крајот на кралот на комедијата: Вака изгледале последните денови на Робин Вилијамс (ВИДЕО)

Слободен печат
Легендарниот Робин Вилијамс почина на денешен ден во 2014 година, a во негова чест пристигнува новиот документарен филм наречен „Robin’s Wish”. Филмот ги истражува последните...
Магазин Магазин слајдер Ретро

Фасцинантна приказна украсена со долгогодишно прераскажување: Кралот Умберто и неговиот одамна изгубен „двојник“

Слободен печат
На крајот на јули 1900-та година Умберто уживал во оброк во ресторанот во Монца во друштво на свој доверлив соработник. Немало ништо невообичаено, се додека...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најпознатиот порно-актер обвинет за силување на три жени – Му се заканува казна затвор од 90 години

Слободен печат
Еден од најпознатите порно-актери Рон Џереми (67) е обвинет за силување на три жени и за сексуален напад на четврта, објавија во вторникот обвинителите во...
Жена Магазин Магазин слајдер

Кралот на високите потпетици порачa: Ова е единствениот модел на сандали кој ви е потребен ова лето! (ФОТО)

Слободен печат
Маноло Бланик, некрунисаниот крал на високите потпетици и славен дизајнер порачува кој е ултимативниот модел на сандали за ова лето. Тој е човек чие име...
Магазин Филм и ТВ

Познатиот актер ПОЧИНА на 36 години: Не го издржа СИЛНИОТ СРЦЕВ УДАР (ВИДЕО)

Слободен печат
Актерот од серијата „IsiBaya“ и „Кралот на лавовите“ Андилe Гумби почина денес во 36-та година од животот како последица на силен срцев удар, пренесуваат странските...
Еспресо Шоу биз

Филм кој го расплака Џејсон Момоа: „Ме расплакавте пред децата“ (ФОТО)

Слободен печат
Џејсон Момоа призна дека неколку пати заплакал во само два часа. Актерот со своето семејство присуствуваше на приватна проекција на анимираниот филм „Кралот Лав“ и...