18.5 C
Скопје

Tag : крајот

Вести Македонија Слајдер

Истечените пасоши ќе важат до крајот на оваа година

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи ги известува државјаните на Република Северна Македонија дека согласно Законот за изменување и дополнување на Законот за патните исправи на државјаните...
Вести Македонија

Парламентот одлучи: Кризната состојба е продолжена до крајот на годинава

Слободен печат
Собранието изгласа Одлука да се продолжи за шест месеци рокот за постоење кризна состојба на територијата на државата заради заштита на здравјето на населението и...
Вести Свет

ЕК продолжува со мониторингот за лажни вести за вакцините до крајот на годината

МИА Агенција
Европската Комисија најави денеска дека програмата за мониторинг на дезинформации поврзани со вакцините на социјалните мрежи ќе биде пролонгирана до крајот на оваа година, јави...
Вести Свет

Гејтс: Можеме да видиме дека доаѓа крајот на пандемијата

Слободен печат
Светот се немаше подготвено за пандемијата на коронавирусот  ни приближно колку што требаше, оценува филантропот и основач на „Мајкрософт”, Бил Гејтс, во интервју за „Скај...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Тие сакаат до крајот на животот: Кои се најпосветените хороскопски знаци?

Слободен печат
Љубовта и врската беа доволно комплицирани и без апликациите за запознавање. Денес, за вечна љубов се смета појава која веќе е минато. Сепак, не треба...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Театрите на Бродвеј под клуч најмалку до крајот на мај следната година

Слободен печат
Театрите на Бродвеј ќе останат затворени барем до крајот на мај 2021 година, соопшти денеска здружението Бродвеј лига. Тоа е нов сигнал дека следната сезона...
Вести Свет Слајдер

И Индија најави вакцина против Ковид-19 до крајот на годината

МИА Агенција
До крајот на годината и Индија ќе има вакцина против Ковид-19, изјави денеска индискиот министер за здравство Харш Вардан. -Еден од нашите кандидати за вакцина...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Крајот на кралот на комедијата: Вака изгледале последните денови на Робин Вилијамс (ВИДЕО)

Слободен печат
Легендарниот Робин Вилијамс почина на денешен ден во 2014 година, a во негова чест пристигнува новиот документарен филм наречен „Robin’s Wish”. Филмот ги истражува последните...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Коронавирусот и го одзема тронот на кралицата Елизабета? Поради пандемијата таа се повлече од јавноста, многумина се сомневаат дека воопшто ќе се врати!

Слободен печат
Британската кралица Елизабета Втора веќе со месеци не ги врши своите јавни должности поради епидемијата на коронавирусот и според многумина ова можеби е крај на...
Вести Македонија

Џан Ѕуо: До крајот на месецов се очекува кинеската помош

Со заеднички напори, без дискриминација да се бориме против пандемијата на Ковид-19 и со меѓусебна соработка на земјите во светот да го зајакнеме здравствениот систем...