9 C
Скопје

Ким Кардашијан ја откри вистинската причина зошто повеќе нема да се снима семејното шоу

Ким Кардашијан неодамна објави дека нејзиното семејство одлучило следната сезона од шоуто „Keeping up with the Kardashians“ да биде последна.

Ким веста ја објави на Инстаграм, а во интервјуто за „Gracia“ сега објасни што се крие зад оваа одлука за укинување на шоуто кое всушност ги вивна сите нив во ѕвездите.

„Никогаш не ни помисливме дека ќе снимиме втора сезона, а всушност снимивме 20. Едноставно ни треба пауза, сосема е едноставно. Ни треба малку време да се прегрупираме“, изјави Ким и додаде дека веќе 14 години немале ниту една пауза од снимањето.

Фото: Инстаграм

„Сега имаме деца на кои сме им потребни и живееме така големи животи“, изјави таа.

„Плачев цел ден кога објавивме дека следната сезона ќе биде последна. Беше многу емотивно“, заклучи таа.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Наоми Кемпбел ја покажа својата луксузна вила во Кенија

20-та сезона ќе биде последна и ќе биде прикажана во 2021 година, 14 години по првото прикажување во 2007 година.

Фото: Инстаграм

„Со тешко срце донесовме одлука како семејство да се поздравиме со шоуто. По 14 години и 20 сезони, стотици епизоди и бројни спин-оф емисии, ние сме повеќе од благодарни на сите тие кои не гледаа со години“, напиша Ким на социјалните мрежи покрај фотографија од првата сезона на шоуто.

Фото: Инстаграм

„Без „Keeping up with the Kardashians“ не би била овде каде што сум денес. Ова шоу не направи она што сме денес и засекогаш ќе бидам должник на сите оние кои имаа улога во обликувањето на нашите кариери и на тој начин засекогаш го променија нашиот живот“, напиша Ким тогаш.

Прочитајте и...  Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Поврзани вести

Чоколадо, грозје, коски од живина и друга храна која не смее да ја јаде вашето куче

Слободен печат

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

ВИДЕО | Вежбајте секој ден, 10 до 20 минути со Памела: За подобро расположение и витка фигура

Слободен печат

На 16 години го исфрлиле од училиште, живеел во приколка и бил осомничен за убиство: 8 помалку познати факти за легендарниот Џим Кери

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО: Карди Би купила подароци за својата двегодишна ќерка во вредност од триесет илјади долари

Слободен печат

Остави Коментар