8 C
Скопје

Tag : откри

Магазин Магазин слајдер Сцена Храна

Поранешниот готвач на кралското семејство го откри омилениот десерт на Кејт Мидлтон: Сочен и совршен, директно од дворецот!

Слободен печат
Поранешниот приватен готвач на британското кралско семејство го откри рецептот за омилениот десерт на војвотката од Кембриџ. Кејт Мидлтон (39) води сметка за исхраната и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Актерката Ребел Вилсон откри како ја третираат луѓето откако таа ослабе

Слободен печат
Актерката Ребел Вилсон се запиша во листата со најневеројатните трансформации за 2020 година. Таа намали повеќе од 30 килограми! Освен што е задоволна со своето...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сопругата на Лари Кинг ја откри вистинската причина за неговата смрт и неговите последни зборови

Слободен печат
Сопругата на Лари Кинг, Шонг Кинг, проговори за последните моменти кои ги поминала со славниот водител… „Успеавме да воспоставиме „Face Time“ во болницата, му беше...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Важеше за најзгодниот маж во Холивуд, но се повлече на врвот од кариерата: Актерот откри тајна која ја чувал од 2019 година!

Слободен печат
Џош Хартнет во новото интервју открил дека тој и неговата сопруга Тамсин Егертон кон крајот на 2019-та година го добиле своето трето дете. Актерот Џош...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Откако ја откопа својата мачка и ја зготви, пејачката сега призна дека во домот има и череп од 6-годишно девојче

Слободен печат
Раперката Азилија Бенкс која неодамна го сподели целиот процес на откопување на својата мачка, па се до варење и зачувување на нејзиниот череп во знак...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО | Мајка откри трик за чистење на машината за алишта: Нечистотиите исчезнуваат, а облеката повеќе нема да се оштетува!

Слободен печат
Пробајте го овој трик и верувајте, ќе бидете задоволни… Чистењето на машината за алишта е повеќе од потребно бидејќи во самата внатрешност се таложат голем...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лепа Брена откри детали од бракот: Боба ме запроси мртов пијан

Слободен печат
Лепа Брена изјави дека на нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ му било потребно цело шише алкохол за да се осмели да ја запроси. Имено, како што...
Жена Магазин Магазин слајдер

Кога Наоми Кемпбел ќе ви каже што треба да правите – тука нема простор за грешка: Манекенката ја откри својата бјути рутина!

Слободен печат
Кога ќе се спомене природна убавина, многумина најпрвин помислуваат на прекрасната Наоми Кемпбел. Таа започнала да се занимава со манекенство на 15-годишна возраст, а статусот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Менаџерот на Ед Ширан по четри години откри – Принцезата Беатрис под дејство на алкохол мафтала со меч и му го пресекла образот на пејачот

Слободен печат
Во интервјуто кое го даде, менаџерот на Ед Ширан не беше ниту најмалку фин и културен на сметка на постарата ќерка на принцот Ендру и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким Кардашијан ја откри вистинската причина зошто повеќе нема да се снима семејното шоу

Слободен печат
Ким Кардашијан неодамна објави дека нејзиното семејство одлучило следната сезона од шоуто „Keeping up with the Kardashians“ да биде последна. Ким веста ја објави на...