Готов за неколку минути: Смути од мандарини кој го зајакнува имунитетот до максимум! (РЕЦЕПТ) – Слободен печат
ЗдравјеМагазин

Готов за неколку минути: Смути од мандарини кој го зајакнува имунитетот до максимум! (РЕЦЕПТ)

Пијте го секое утро, ќе ви помогне да ги избегнете сите настинки и вируси во оваа сезона!

Состојки:

– 3 мандарини
– 1 зрела банана
-1/2 – 1 лажица рендан ѓумбир
– 100 грама спанаќ
– 1 лажица мед
– 1 лажица чиа семе
– 100 мл кокосово или бадемово млеко

profimedia

Подготовка:

Изблендирајте ги сите состојки, па по желба разладете со мраз.

Пријатно!!!

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close