18 C
Скопје

Tag : минути

Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Готова за три минути: Апаратите за пица кои ги шокираа Италијаните

Слободен печат
Во Рим за првпат се појавија апарати за пица кои го подготвуваат ова традиционално италијанско јадење за само три минути. Италијаните беа шокирани од овие...
Хроника

Српски полицаец два пати за 10 минути се обидел да се самоубие

Горан Наумовски
Униформиран припадник на граничната полиција на Србија скокнал од мост на Сава, во пограничниот гран Сремска Рача, на Српско-босанската граница. Немилиот настан се случил околу...
Жена Магазин Магазин слајдер

Моќни вежби: Се прават 10 минути дневно, а го отстрануваат подбрадокот засекогаш! (ВИДЕО)

Слободен печат
Салото од овој дел од телото е најтешко да се отстрани, но со помош на овие вежби тоа навистина е возможно… Како и секој мускул...
Магазин Магазин слајдер Храна

Не се заморувајте, направете си супербрза вечера: Тортиља со пилешко готова за 20 минути

Слободен печат
Доколку сте гладни навечер, а уморни сте од готвењето, тогаш ова е идеалниот рецепт за вас. Брза подготовка, а сепак превкусно. Состојки: – 2 тортиљи...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат
Овој пилинг од куркума длабински ја чисти кожата на лицето и ги закрепнува оштетените делови… Куркумата во Индија е наречена жолто злато бидејќи таа е...
Вести Македонија

АВМУ: Распределбата на минутите за партиско рекламирање е иста како на минатите избори, но тогаш СДСМ не се бунеше

Слободен печат
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги најостро ги отфрла обвинувањата дадени во денешната изјава на портпаролката на СДСМ дека Агенцијата ја става партијата ВМРО-ДПМНЕ...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Погледнете зошто треба да запалите ловоров лист во домот – За само 10 минути „магијата“ започнува (ВИДЕО)

Слободен печат
Знаеме сите каква арома ловоровиот лист им дава на јадењата, но не сме знаеле досега дека оваа билка има широка примена и дека е благотворна...
Жена Магазин

Колку прегратки дневно му требаат на вашето детенце?

Слободен печат
Колку често ги гушкате своите деца? Според една, многу интересна, нова американска студија, прегратките се неопходни за време на детството и растот на децата. Тие...
Здравје Магазин

Готов за неколку минути: Смути од мандарини кој го зајакнува имунитетот до максимум! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки: – 3 мандарини – 1 зрела банана -1/2 – 1 лажица рендан ѓумбир – 100 грама спанаќ – 1 лажица мед – 1 лажица...
Еспресо Жена Магазин Храна

Претворете го бајатиот леб во најубавиот колач: Рецепт за 5 минути кој ќе го обожавате! (ВИДЕО)

Слободен печат
Состојки: 6-7 кришки стар леб, 2 јајца, 1 пудинг од ванила, 200 мл млеко, малку масло, малку цимет, 2 лажици мед (или шеќер), 100 гр...