Tag : избегнете

Здравје Магазин

Ова е чајот кој ќе ви помогне при отежнато варење

Слободен печат
Една од ароматичните билки која ќе ви помогне да ги ублажите или избегнете дигестивните тегоби е анасонот. Анасонот традиционално се користи за отежнетото варење и...
Здравје Магазин

Готов за неколку минути: Смути од мандарини кој го зајакнува имунитетот до максимум! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки: – 3 мандарини – 1 зрела банана -1/2 – 1 лажица рендан ѓумбир – 100 грама спанаќ – 1 лажица мед – 1 лажица...
Еспресо Секс

Како да ги избегнете постојаните кавги со партнерот? Еве како…

Слободен печат
Во секоја, па дури и во совршената врска, можат да се случат расправии и кавги помеѓу партнерите. Но, постојат начини за тие да бидат надминати...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Како да избегнете „топење“ на вашата шминка од жештината

Слободен печат
Пред нас се уште многу жешки летни денови, а еве како да избегнете вашата шминка да се стопи од топлото време. Прочитајте ги следните совети...
Магазин Семејство

ДОМАЌИНКИ ВНИМАВАЈТЕ: Ова е најголемиот извор на зарази во вашиот дом!

Слободен печат
Околу 90 проценти од сунѓерите за миење садови во домаќинствата содржат голема концентрација на бактерии, а 10 отсто се незадоволителни поради здравствени причини, односно поради...
Здравје Магазин

Овие јатки се најголемите чувари на вашето срце

Слободен печат
Намалете го ризикот од срцеви заболувања со консумирање на јаткасти плодови… Со цел да ги избегнете овие проблеми кои можат да ве чинат живот, би...