9 C
Скопје

Tag : секое

Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Моќна мантра за среќа: Изговарајте ги овие зборови секое утро и гледајте како животот ви се менува!

Слободен печат
Нашите мисли влијаат на тоа како се чувствуваме и што правиме и не ни е потребна никаква наука за тоа да го докаже… Какви ни...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Најлековитото овошје на светот – Секое утро, на празен стомак јадете по една смоква, ќе се случи чудо со вашето здравје

Слободен печат
Смоквите со право се познати како рајско овошје од Медитеранот. Лековити делови од ова растение се плодот, млечниот сок, листот и кората од дрвото. Сувата...
Здравје Магазин

Секое утро пиела чаша јогурт со овој зачин: За еден месец ослабела 7 килограми и го намалила холестеролот!

Слободен печат
Моќта на овој зачин во одржувањето на линијата и доброто здравје е неверојатна… Лицата кои дневно ќе изедат една лажица мелен ким дури за три...
Здравје Магазин

Витаминска „бомба“ која треба да ја пиете секое утро

Слободен печат
Пијте го секое утро, вашиот имунитет ќе ви биде благодарен… Потребни ви се следниве состојки: 2 моркови половина стапче целер сок од еден лимон сок...
Здравје Магазин

За стартување на мозокот – секое утро сок од портокал

Слободен печат
Голем број на луѓе за прв утрински пијалок го одбираат кафето или чајот, но опцијата сок од портокал не е резервирана само за фитнес фриковите,...
Здравје Магазин

Готов за неколку минути: Смути од мандарини кој го зајакнува имунитетот до максимум! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки: – 3 мандарини – 1 зрела банана -1/2 – 1 лажица рендан ѓумбир – 100 грама спанаќ – 1 лажица мед – 1 лажица...
Здравје Магазин

Само една чаша солена млака вода секое утро ќе направи чуда за вашето тело

Слободен печат
Доколку ова не е ваша утринска пракса, време е да го промените тоа… 1. Хидратација Доколку пиете големи количини на вода, можете да претерате па...
Магазин Семејство

Одличната организација е клучот за успешност на секое поле

Слободен печат
Сакате да бидете успешни и корисни во текот на денот? Сакате да бидете корисни и на работа и во домот? Обидете се да примените неколку...
Еспресо Жена Магазин Мода

Кралицата Летиција модна икона – Жена која знае како да го носи апсолутно секое парче облека (ФОТО)

Слободен печат
Шпанската кралица Летиција со секое појавување воодушевува со својот моден избор. Токму поради тоа таа често се наоѓа меѓу првите места на листата со најдобро...
Магазин Семејство

4 животни совети кои треба да ги слушне секое дете!

Слободен печат
Родителите постојано им одржуваат лекции на своите деца – не се тепај со брат ти, биди вреден, секогаш кажувај ја вистината, биди педантен и слично....