Витаминска „бомба“ која треба да ја пиете секое утро

профимедиа

Пијте го секое утро, вашиот имунитет ќе ви биде благодарен…

Потребни ви се следниве состојки:

2 моркови
половина стапче целер
сок од еден лимон
сок од еден портокал
1 јаболко
1 банана
малку мед
малку ситен изрендан ѓумбир
чаша вода

ПОДГОТОВКА:

Измијте го овошјето, исечете го и ставете го во блендер. Добро измиксајте. Додадете ја водата, медот и ѓумбирот. Потоа дополнително уште малку измиксајте.

На здравје!

Видео на денот