14 C
Скопје

Tag : треба

Магазин Магазин слајдер Семејство

Вашите патики имаат непријатен мирис? Еве што треба да додадете додека ги перете!

Слободен печат
Непријатен мирис на патиките! Ако патиките или чевлите ги носите секојдневно, голема е можноста тие да почнат да мирисаат непријатно! Во тој случај погледнете што...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Имате ист хороскопски знак со вашиот партнер? Еве што треба да знаете…

Слободен печат
Некои знаци се навистина компатибилни, а некои воопшто не се поднесуваат. Ова не значи дека врските помеѓу овие луѓе се осудени на пропаст, туку ако...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Колку овошје и зеленчук треба да јадеме секој ден?

Слободен печат
Многу луѓе не успеваат да изедат пет порции овошје и зеленчук дневно, но новото истражување покажува дека и таа количина е мала, ако сакаме да...
Магазин Магазин слајдер Семејство

4 животни лекции кои треба да им ги кажете на вашите деца

Слободен печат
Родителите постојано им одржуваат лекции на своите деца – не се тепај со брат ти, биди вреден, секогаш кажувај ја вистината, биди педантен и слично....
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО | Трик кој секоја домаќинка треба да го знае: Ова овошје може да ја отстрани ‘рѓата од металните површини за минута

Слободен печат
На сите метални површини, а најчесто на ножевите најбрзо се создава ‘рѓа. Доколку мислевте дека не постои спас, се лажете. Возможно е да ги вратите...
Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Здрава храна: Зошто треба почесто да јадете фава грав

Слободен печат
Фава гравот познат како боб е кралот меѓу останатите видови грав, а неговиот вкус е многу посладок и побогат. Со оглед дека популарноста на бобот...
Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Јога вежби кои треба да ги правите доколку седите по цел ден: Лесна петминутна програма која ќе ве препороди!

Слободен печат
Познато е дека долготрајното седење може да биде лошо за вашето здравје, но со помош на некои јога вежби, лошите ефекти од седењето можат да...
Слајдер Хроника

Боки-13 го изгуби спорот со „Систина“, сега треба да плати 11.000 евра

Горан Наумовски
Судијката Лилјана Зафировска-Петреска од Основниот суд Скопје 2 ја одбила жалбата поднесена од Бојан Јовановски познат како Боки 13 против Клиничката болница „Аџаибадем Систина“. Таа...
Жена Магазин Магазин слајдер

Кога Наоми Кемпбел ќе ви каже што треба да правите – тука нема простор за грешка: Манекенката ја откри својата бјути рутина!

Слободен печат
Кога ќе се спомене природна убавина, многумина најпрвин помислуваат на прекрасната Наоми Кемпбел. Таа започнала да се занимава со манекенство на 15-годишна возраст, а статусот...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Зошто не треба да јадете и пиете од пластични чаши и чинии?

Слободен печат
Употребата на пластични садови, прибор за јадење и чаши, не е сигурнa колку што сметаат потрошувачите, без оглед на тоа дали на пакувањето на овие...