Tag : бомба

Вести Македонија Слајдер

„Вице даде зелено светло“ – На Јутјуб се појави нова аудио снимка

Слободен печат
Нова аудио снимка со наслов „Вице даде зелено светло да запалам коли“ се појави на Јутјуб каналот „Вице мафијашот“ Во видеото се слуша разговор помеѓу...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Нови аудио „бомби“: Јанушев во разговор со Јанакиески се заканува со физички напади

Слободен печат
На Јутјуб каналот „Обнова на режимот“ се објавени нови аудио снимки. На првата носителот на изборната единица 3 Игор Јанушев во разговор со екс министерот...
Вести Македонија

Спасовски: За секоја „бомба“ мора да има постапување, без разлика за кого се однесува

Слободен печат
Премиерот Оливер Спасовски изјави дека не ја слушнал најновата „бомба” која денеска беше објавена од разговор меѓу Христијан Мицкоски и Зоран Милески-Кичеец, но дека за...
Вести Македонија Слајдер

Нова аудио „бомба“ открива дека Мијалков бил донатор за партиски активности на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат
На јутјуб утрово се појави нов детал од разговор на Христијан Мицкоски со осудениот во случајот „Рекет“ Зоран Кичеец, во која тој потврдува дека и...
Вести Македонија

Мицкоски: Нема ништо криминално во објавениот приватен разговор

МИА Агенција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за МИА изјави дека нема ништо криминално во разговорот што денеска е објавен на интернет во којшто се имплицира дека...
Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ за новата „бомба“: Што ли кажал Боки 13 што власта се испаничи?

Слободен печат
Во првичната реакција за снимката, која упатува на средби на Мицкоски со Камчев, опозициската партија посочува на вчерашниот исказ на Бојан Јовановски во скопското обвинителство...
Вести Свет

Најмалку седум цивили загинаа во експлозија на бомба во авганистанската провинција Кундуз

Слободен печат
Најмалку седум цивили загинаа во експлозија на подметната бомба крај пат во северната авганистанска провинција Кундуз, соопштија денеска локалните власти, пренесе ДПА. Портпаролот на гувернерот...
Вести Регион

РХЗО: Невремето што ја зафати Србија имаше енергија на термонуклеарна бомба

Слободен печат
Невремето пропратено со град што зафати делови од Србија имаше енергија на термонуклеарна бомба, а против таа природна непогода беа истрелани 990 противградни ракети, изјави...
Вести Свет

Најмалку пет загинати, а 32 повредени во експлозија на автомобил-бомба во Авганистан

Слободен печат
Најмалку пет лица загинаа утрово, а 32 се повредени во експлозија на автомобил-бомба во источниот авганистански град Газни, соопштија локалните власти. Целта на бомбашкиот напад...
Вести Регион

Евакуиран сервисот на „Порше” во Загреб, подметната бомба во автомобил

Слободен печат
Евакуиран е сервисот на „Порше” во Загреб, откако наводно била пронајдена бомба во автомобил, објави порталот Индекс. Медиумот објави дека околу 13 часот била пронајдена...