Tag : имунитетот

Здравје Магазин

Готов за неколку минути: Смути од мандарини кој го зајакнува имунитетот до максимум! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки: – 3 мандарини – 1 зрела банана -1/2 – 1 лажица рендан ѓумбир – 100 грама спанаќ – 1 лажица мед – 1 лажица...
Здравје Магазин

Са­мо ед­на ла­жи­ца мед днев­но го на­ма­лу­ва хо­лес­те­ро­лот и го за­јак­ну­ва иму­ни­те­тот

Слободен печат
Освен тоа што е од­ли­чен до­да­ток во ис­хра­ната, но и сос­тој­ка што се по­чес­то е сос­та­вен дел од ни­за коз­ме­тич­ки пре­па­рати, ме­дот и не­го­ви­те ле­ко­ви­ти...
Здравје Магазин

Имунитетот веќе подолго време ви е опаднат? Еве како на најприроден начин повторно да го зајакнете!

Слободен печат
Сигурно веќе знаете дека здравјето доаѓа од устата, па кога веќе е така, погрижете се вашата исхрана да биде избалансирана и разновидна, внесувајте доволно овошје,...
Здравје Магазин

Навечер сварете 4 лимони, а следното утро испијте ја течноста – Резултатите се неверојатни! (ВИДЕО)

Слободен печат
Ова е стар рецепт од Германија кој го зајакнува имунитетот, го спречува високиот холестерол, исклучително ефикасно го чисти црниот дроб и спречува создавање на камења...
Еспресо Здравје

Моќен сок за имунитетот и за слабеење: Од телото го исфрла сето она што му штети

Направете го овој прекрасен сок за подобрување на имунитетот. Со неговото консумирање ниту една болест нема да ви може ништо. Состојки: 4 средни моркови, 2,5...
Еспресо Здравје

6 намирници кои го штитат имунитетот

Слободен печат
За овие намирници уште многу одамна е познато дека помагаат во јакнење на организмот – мед, лук, агруми, овошје и зеленчук, јогурт и чоколадо. Ако...