18 C
Скопје

ФОТО: Објавена последната фотографија на Шон Конери – Актерот не е тој што го паметиме

Вдовицата на актерот Шон Конери, Мишелин Рокбрун, на својот Инстаграм профил објави емотивна фотографија, која е последната фотографија од неодамна починатиот сопруг, каде тие двајца се држат за раце.

За многумина тој е единствениот Џејмс Бонд: Почина легендарниот Шон Конери

Конери со сопругата е фотографиран на нивната 45-годишница од бракот и многумина веруваат дека тоа е една од нивните последни заеднички фотографии.

Фото: Инстаграм

Исто така Мишелин откри дека Шон Конери боледувал од деменција веќе некое време.

Сопругата на Шон Конери ги откри последните моменти од животот на нејзиниот сопруг: Тој страдаше од деменција!

„Тоа не беше живот за него. Почина во сон. Бев со него цело време, а тој замина достоинствено. Се беше онака како што тој сакаше“, изјави таа.

Прочитајте и...  ФОТО+ВИДЕО | Познатата фитнес инструкторка Елена Бубало со искрена објава за менливоста на телото

Шон и Мишел се запознаа во далечната 1970-та година, а пет години подоцна се венчаа. Во брак беа 45 години, а Конери до смртта беше заљубен во својата сопруга.

„Себичната љубов“ на Шон Конери: Си ги уништиле браковите за да бидат заедно

Фудбалската приказна за Шон Конери: Го одби Манчестер јунајтед и славниот Безби за да стане омилениот Џејмс Бонд

Поврзани вести

Славните под обвиненија за силувања: Тој беше предатор, а јас бев девојче

Слободен печат

Џоди Комер и Хоакин Феникс во новиот филм за Наполеон

Слободен печат

Што не треба да се јаде и пие кога се земаат антибиотици?

Слободен печат

Дино Мерлин: Поради тешката болест бев како билка

Слободен Печат

Британски таблоид треба да и исплати отштета од половина милион евра на Меган Маркл

Слободен печат

ФОТО | Бритни Спирс објави емотивна фотографија: По долго време повторно ги покажа синовите

Слободен печат

Остави Коментар