Tag : актерот

Магазин Магазин слајдер Сцена

Пред 43 години, тој во келнерка ја пронашол својата сродна душа: Оскаровецот ја откри тајната за среќен брак! (ФОТО)

Слободен печат
Актерот Џеф Бриџис веќе 43 години е во брак со Сузан Гестон, а парот има и три ќерки. Во интервју тој ја открил тајната на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Актерот Крис Рок на јавната телевизија се пошегува на сметка на заразениот претседател Трамп (ВИДЕО)

Слободен печат
Комичарот и актер Крис Рок вознемири бројни следбеници на претседателот Трамп со невкусните шеги на сметка на заразениот претседател. Додека ја водеше првата емисија од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Анџелина му се осветува на Бред Пит – Не му дозволува да ги види децата

Слободен печат
Откако со новата девојка, германската манекенка Никол Потуралски се врати од Франција, Анџелина Џоли наводно го присилила Бред Пит на 14 дена самоизолација, пишува „US...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Том Хенкс важи за најдобриот холивудски сопруг, но тоа не било секогаш така – Актерот ја изневерувал својата прва сопруга и ја оставил со две мали деца! (ФОТО)

Слободен печат
Холивудскиот актер Том Хенкс (64) ретко зборува за својот прв брак со актерката Саманта Лус… Популарниот актер една година по разводот од првата сопруга Саманта,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Има 73 години но се однесува како тинејџер: Актерот ја остави сопругата по 35 години брак, а сега ужива со оваа млада убавица (ФОТО)

Слободен печат
Ѕвездата на серијата „Игра на тронови“ приватно не е толку воздржан како пред камерите… Британскиот актер Чарлс Денс (73), во последно време е најпознат по...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Актерот покажа дека знае и да танцува – Жан Клод Ван Дам доби главна улога како танчер (ВИДЕО)

Слободен печат
Во видеото за новиот сингл „Ultrareve“ на групата AaRON, главната улога ја игра славниот актер Жан-Клод Ван Дам. Овој видеоспот го режирала неговата ќерка Бјанка....
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

По кратко боледување почина актерот Бен Крос на 72-годишна возраст

Слободен печат
По кратко боледување актерот Бен Крос почина во Виена на 72-годишна возраст, потврди неговата ќерка на Фејсбук, пренесува „Гардијан“. „Со скршено срце ја споделувам со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Чилеанка дојде до генијална идеја како да го продава својот мед па го нарече „Мел Гибсон“ – Актерот подготви тужба

Слободен печат
Чилеанката Јохана Агурто дошла до генијална идеја како да го промовира и рекламира својот мед, или барем, таа така мислела, па решила да го нарече...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Актерот зад решетки – Џони Ортиз обвинет за обид за убиство

Слободен печат
Актерот Џони Ортиз, т.е. Хуан Ортиз, кој глумеше во „Ел Камино“ (продолжението на „Лош пат“) и „Мек Фарланд“ со Кевин Костнер, е уапсен и во моментов е...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Ник би сакал ова да биде славење“: Вдовицата на актерот Кордеро кој почина од коронавирусот со емотивна порака

Слободен печат
Во чест на актерот Ник Кордeро, неговата вдовица Аманда Клотс организираше комеморација со пријателите, а за обожавателите сподели емотивна објава. Актерот кој беше ѕвезда на...