-2 C
Скопје

Tag : сопругата

Вести Свет Слајдер

ВИДЕО: Руската полиција ја приведе сопругата на Навални

МИА Агенција
Руската полиција ја приведе Јулија Навалнаја, сопругата на опозиционерот, Алексеј Навални, за учество во неодобрен протест во Москва, јавија западни медиуми повикувајќи се на информации...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сопругата на Лари Кинг ја откри вистинската причина за неговата смрт и неговите последни зборови

Слободен печат
Сопругата на Лари Кинг, Шонг Кинг, проговори за последните моменти кои ги поминала со славниот водител… „Успеавме да воспоставиме „Face Time“ во болницата, му беше...
Хроника

Скопјанец го малтретирал детето, сопругата и нејзините најблиски

Хелсиншкиот комитет за човекови права на 10 ноември доби сознание за семејно насилство, вршено врз женско лице од Кичево од страна на нејзиниот брачен партнер...
Хроника

Приведен 35-годишник за напад врз сопругата

Тетовската полиција бележи приведување поради пријава за семејно насилство во тетовско село. Маж на 35 години физички ја нападнал сопругата. -Триесет и четиригодишна жителка на...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ФОТО: Објавена последната фотографија на Шон Конери – Актерот не е тој што го паметиме

Слободен печат
Вдовицата на актерот Шон Конери, Мишелин Рокбрун, на својот Инстаграм профил објави емотивна фотографија, која е последната фотографија од неодамна починатиот сопруг, каде тие двајца...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Има 73 години но се однесува како тинејџер: Актерот ја остави сопругата по 35 години брак, а сега ужива со оваа млада убавица (ФОТО)

Слободен печат
Ѕвездата на серијата „Игра на тронови“ приватно не е толку воздржан како пред камерите… Британскиот актер Чарлс Денс (73), во последно време е најпознат по...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Претседателот не може да го оттргне погледот од својата сопруга: Брижит Макрон (67) ја покажа фигурата во костим за капење (ФОТО)

Слободен печат
Претседателот Емануел Макрон во моментот летува на остров на југот од Франција со саканата сопруга Брижит Макрон. Претседателот на Франција и 24 години постарата прва...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Приказна од која се крши срцето: Се венчале тајно само неколку месеци пред неговата смрт, била со него до самиот крај (ФОТО)

Слободен печат
Тејлор Симон Ледвард е сопругата на трагично починатиот актер Чедвик Босман, а парот пет години бил во врска. Се венчале во тајност на крајот на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Британскиот водител и сопругата ограбени на спиење

Слободен печат
Познатиот британски телевизиски водител Пирс Морган и неговата сопруга Селија биле ограбени во нивната соба додека спиеле во луксузната вила во Франција. Крадците украле пари и накит...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Турскиот заводник го чека првото дете со сопругата, а се шпекулира дека за време на бременоста ја изневерил со колега

Слободен печат
За неговата склоност кон истиот пол се шпекулира уште од 2013 година, меѓутоа актерот секој пат ги дематира таквите наводи… Познатиот турски актер Кенан Имирзалиоглу...