20.8 C
Скопје

Tag : објавена

Хроника

Пресудата за убиството на Ангел ќе биде објавена на 26 март

МИА Агенција
Во Основниот кривичен суд Скопје, за случајот за убиството на Ангел Петковски, денеска, завршни зборови даде и одбраната на обвинетиот Насер Ештрефи. По што судот,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: По емитувањето на интервјуто објавена досега невидена фотографија од Меган и Хари

Слободен печат
Само неколку часа по емитувањето на интервјуто на социјалните мрежи, се појави фотографија од Меган и Хари кои гушнати позираат во нивната градина. Фотографот Мисан...
Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

Објавена листата со пејачи кои ќе настапат на доделувањето на Греми наградите

Слободен печат
Тејлор Свифт, Карди Би и Били Ајлиш се меѓу 22-та уметници кои ќе настапат на доделувањето на Греми наградите. Доделувањето на престижните награди, 63-ти пат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | „Со тебе најдов среќа“: По иницијатива на татко му, уште една досега необјавена песна на Влатко Илиевски

А.М
„Со тебе најдов среќа“ е новата песна на прерано починатиот македонски пејач Влатко Илиевски, која беше промовирана по иницијатива на неговиот татко Драган Илиевски –...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ФОТО: Објавена последната фотографија на Шон Конери – Актерот не е тој што го паметиме

Слободен печат
Вдовицата на актерот Шон Конери, Мишелин Рокбрун, на својот Инстаграм профил објави емотивна фотографија, која е последната фотографија од неодамна починатиот сопруг, каде тие двајца...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Снимка од брутален напад на момче објавена на „Тик Ток“ (ВИДЕО)

МИА Агенција
На апликацијата Тик Ток е објавено видео од напад на младо момче во Македонија. Локацијата на видеото не е позната. На профилот @problem1 на „Тик Ток“...
Еспресо Шоу биз

Лепа Брена и снашката подетинеа: Исплива НИКОГАШ ОБЈАВЕНА ФОТКА! (ФОТО)

Слободен печат
Александра Живоиновиќ на 22 септември го прослави 24-от роденден, а ниту Лепа Брена, како и бројни членови на семејството, не ја пропуштија приликата да и...