20.8 C
Скопје

ФОТО | На новиот тренд не му одолеа ниту Шакира: Пејачката направи смела промена на изгледот!

Во последно време сѐ повеќе познати дами се одлучија да ја променат бојата на косата. Силните, дречливи и впечатливи бои се во тренд, а меѓу нив најпопуларна е розевата нијанса.

На овој, во моментов водечки тренд, не му одолеа ниту пејачката Шакира. Таа се одлучи од русокоса, каква што и е најпозната на јавноста, да ја обои својата коса во розева боја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shakira (@shakira)


Шакира се пофали со новиот изглед и на социјалната мрежа Инстаграм, а мислењата на нејзините фанови се поделени.

Додека едните се воодушевени, другите ѝ велат да си ја врати старата боја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shakira (@shakira)

Нам ни изгледа многу шик, па осмелете се и вие да направете промена на себе!

Поврзани вести

ФОТО: Дрејк сподели како ужива со својот син на „поинаква“ забава

Слободен Печат

Џорџ Клуни и колегите ќе отвараат филмско училиште со цел да го „размрдаат“ Холивуд

Слободен Печат

„34 години брачна идила“: Боба Живоиновиќ прозборе за бракот со Лепа Брена

Слободен Печат

Актерот Жарко Димоски ја промовираше новата песна „Танцувај со мене“ и неговата прва книга „Пеперутка“!

Слободен Печат

„Не попушта“: Принцот Чарлс нема намера да се сретне со Хари кога ќе пристигне во Лондон

Слободен Печат

Неготичанката Верица порачува: Немојте да го жалите моето дете со посебни потреби, за жалење се оние кои не ги прифаќаат овие деца, а со тоа ја пропуштаат и најчистата љубов!

Мими Стојановска

Остави Коментар