ФОТО | На новиот тренд не му одолеа ниту Шакира: Пејачката направи смела промена на изгледот!

Profimedia
Фото: Профимедиа

Во последно време сѐ повеќе познати дами се одлучија да ја променат бојата на косата. Силните, дречливи и впечатливи бои се во тренд, а меѓу нив најпопуларна е розевата нијанса.

На овој, во моментов водечки тренд, не му одолеа ниту пејачката Шакира. Таа се одлучи од русокоса, каква што и е најпозната на јавноста, да ја обои својата коса во розева боја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shakira (@shakira)


Шакира се пофали со новиот изглед и на социјалната мрежа Инстаграм, а мислењата на нејзините фанови се поделени.

Додека едните се воодушевени, другите ѝ велат да си ја врати старата боја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shakira (@shakira)

Нам ни изгледа многу шик, па осмелете се и вие да направете промена на себе!

Видео на денот