29 C
Скопје

Tag : Промена

Вести Македонија

Советот на општина Дебар усвои предлог – список за нови имиња на улиците, плоштадите, населбите и мостовите

Слободен печат
Советот на општина Дебар, на денешната 47-та редовна седница едногласно го усвои Предлог-спсокот со нови имиња на улици, населби, плоштади и мостови во општината. При...
Вести Регион

Фајненшл тајмс: Промена на границите – скоро совршен рецепт за конфликт на Балканот

Слободен печат
Одбраната на неповредливоста на границите на Западен Балкан не е доволна политика кон регион на кој очајно му е потребен посилен ангажман на ЕУ и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Седа коса, а таа непрепознатлива: Погледнете каква промена претрпе убавата Белучи за новата улога

Слободен печат
Италијанската убавица Моника Боелучи не личи на себе на најновите фотографии кои протекоа во јавноста… Каде и да се појави и што и да направи...
Вести Скопје

Две скопски улици ќе ги носат имињата на Блаже Конески и Славко Јаневски

Слободен печат
Советот за македонски јазик (СМЈ) соопшти денеска дека на својата 42. седница одржана на 31 март 2021 година, едногласно ја поддржа и ја поздрави иницијативата...
Вести Македонија

Шилегов: Промената на имињата на улиците е активен процес, прво треба да излезат во Службениот гласник потоа стапуваат во сила

Слободен печат
Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов денеска присуствуваше на доделување на признанија за средните училишта на Град Скопје. На прашањето кога ќе се започне промената...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Ги изненади сите со промената: Кејт Бекинсејл сподели фотографија од новиот имиџ

Слободен печат
Актерката ги изненади фановите со оваа промена…. Кејт Бекинсејл (47) ги изненади следбениците на Инстаграм со фотографијата каде таа има руса коса. Со оглед дека...
Вести Македонија Слајдер

Заев: СДСМ ќе го менува името, можно е „Социјалдемократи од Северна Македонија“

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владеачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи на...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Храната одеднаш ви има поинаков вкус? Еве што се обидува вашето тело да ви каже!

Слободен печат
Можеби утринава се разбудивте, си ставивте шолја кафе, но тоа имаше сосема поинаков вкус?! Или сте си го направиле вашиот омилен сендвич, но тој не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | На новиот тренд не му одолеа ниту Шакира: Пејачката направи смела промена на изгледот!

Слободен печат
Во последно време сѐ повеќе познати дами се одлучија да ја променат бојата на косата. Силните, дречливи и впечатливи бои се во тренд, а меѓу...
Вести Свет Слајдер

Поголемиот дел од Американците бараат Трамп итно да биде сменет

Слободен печат
Дури 57 отсто Американци сметаат дека претседателот Доналд Трамп треба да биде сменет веднаш, по протестите оваа недела, кои се претворија во насилство на Капитол....