1 C
Скопје

Tag : новиот

Вести Свет

Турција забранува влез на патници од Британија поради новиот вид на коронавирус

МИА Агенција
Откако беше потврдена инфекција со нов вид на коронавирус кај 15 лица, Турција забрани патници од Велика Британија да влегуваат во таа земја. Турскиот министер...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Лејди Гага и Бред Пит во воз за Токио во новиот акционен трилер „Bullet Train“

Слободен печат
Пејачката за филмот „Ѕвездата е родена“, доби Оскар за најдобра оригинална песна, како и номинација за најдобра актерка… Оскаровката и пејачка Лејди Гага му се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Поранешната сопруга на Роман Абрамович не крие колку е среќна во новиот брак – Објави фотографија од свадбата по 10 месеци

Слободен печат
Поранешната сопруга на Роман Абрамович не крие колку е среќна во нејзиниот нов брак и објави невидена фотографија на Инстаграм. Поминаа точно десет месеци откако...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Николас Кејџ во борба против демонските роботи во новиот тизер за хоророт „Willy’s Wonderland“

Слободен печат
Објавен е тизер трејлерот за претстојниот хорор филм „Willy’s Wonderland“, со оскаровецот Николас Кејџ во главна улога. Кејџ глуми тивок и повлечен скитник кој е...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Во новиот филм Ковид-19 мутира, а Америка е затворена до 2024 година

Слободен печат
„Songbird“ е називот на претстојниот филм кој ќе се занимава со пандемијата на коронавирусот. Ќе го продуцира неповторливиот Мајкл Беј, авторот на филмовите „Лоши момчиња“,...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Анџелина Џоли е ѕвездата на новиот фантастичен филм „Come Away“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Холивудската ѕвезда Анџелина Џоли, е ѕвездата од новиот фантастичен филм „Come Away“ на режисерката Бренда Чапман. Филмот е мешавина на главните ликови од добро познатите...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?

Слободен печат
Актерот Хенри Кавил, ѕвездата на серијата „The Witcher“ и филмот „Supermаn“ е заинтересиран да го замени Даниел Крег во улогата на Џејмс Бонд, нешто што...
Вести Ви Препорачуваме Свет

„Волстрит журнал”: Колку е смртоносен новиот коронавирус?

Слободен печат
Шест месеци по почетокот на пандемијата на новиот коронавирус, научниците се блиску да најдат одговор на едно од главните прашања за вирусот – Колку е...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Светот збудале по новиот трик против комарци – Еве како за секунда да се спасите од нив! (ВИДЕО)

Слободен печат
Комарците и мувите во лето се вистински кошмар и често знаат да ни го расипат уживањето во ноќните часови, а дури и спиењето. Но доколку...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

„40 години од Роки“: Силвестер Сталоне како наратор во новиот документарен филм (ВИДЕО)

Слободен печат
Обожавателите први ќе го видат досега неоткриениот материјал. Објавен е новиот документарен филм под називот „40 години од Роки“ (40 Years of Rocky), кои ги...