25.8 C
Скопје

Tag : шакира

Магазин Магазин слајдер Сцена

Шакира прозборе за борбата со депресијата: Децата не можеа да ме гледаат затоа што не знаеја што ми се случува

Слободен Печат
Латино дивата, Шакира пред четири години имала сериозни проблеми со гласните жици. Ѕвездата прозборе низ што поминувала низ тој тежок период… Сериозното оштетување на гласните...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Шакира со апел за протестите во Колумбија: Неприфатливо е мајката да го изгуби своето дете поради бруталност

Слободен печат
Колумбиската пејачка Шакира ја осуди полициската бруталност на социјалните мрежи за време на протестите во нејзината матична земја за контроверзните даночни реформи. Таа објави фотографија...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Шакира: Подготвен сум да излезам од дома и да почнам да снимам благодарение на мерките на претпазливост и вакцината

Слободен печат
Латино дивата Шакира, инаку позната по бујната руса коса, неодамна го  промени имиџот. Пејачката објави нова фотографија на својот  инстаграм – профил како бујна црвенокоса...
Спорт Фудбал

Кои се најбогатите сопруги на фудбалерите: Првите две тежат повеќе од сите останати заедно

Слободен печат
Некои од нив се и побогати од своите сопрузи, како што е случајот со пејачката Шакира и фудбалерот на Барселона, Жерар Пике, таблоидот „Сан“ направи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | На новиот тренд не му одолеа ниту Шакира: Пејачката направи смела промена на изгледот!

Слободен печат
Во последно време сѐ повеќе познати дами се одлучија да ја променат бојата на косата. Силните, дречливи и впечатливи бои се во тренд, а меѓу...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Шакира на познатиот фудбалер му роди две деца, но не сака да се омажи за него

Слободен печат
Љубовната приказна на колумбиската пејачка Шакира и нејзиниот невенчан сопруг фудбалерот Жерард Пике ја фасцинира јавноста веќе цела деценија, а „тајната состојка“ за нивниот успех...
Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

Шакира ги продаде правата за сите свои песни: „Hips Don’t Lie” и „Whenever, Wherever” сега му припаѓаат на друг

Слободен печат
Шакира е една од последните во низа музичари кои ги продадоа авторските права на своите остварувања, и тоа за мултимилионски суми. Сите свои 145 песни,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Шакира го враќа сјајот на 80-тите години воодушевувајќи ги своите обожаватели со својот изглед

Слободен Печат
Пејачката Шакира која оваа година го прослави својот 43-ти роденден, а карантинот и седењето дома очигледно нималку не наштетиле на нејзината линија, бидејќи убавата Колумбијка...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Шакира ги залуде фановите во костимот за капење кој сама го дизајнирала

Слободен печат
На својот инстаграм-профил, каде што ја следат 68 милиони фанови, Шакира постави фотографија во костим за капење, со која покажа дека е во топ форма....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Замешаа двете со задниците и сè застана: Погледнете како тверкаат Џеј Ло и Шакира (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Џенифер Лопез и Шакира на почетокот на фебруари имаа успешен заеднички настап на полувремето од Суперболот. Џеј Ло евоцираше спомени, па на својот профил на...