28.8 C
Скопје

Tag : направи

Магазин Магазин слајдер Сцена

Шерон Стоун: Имав абортус на 18 години, страшно е што сè може да ти направи неискуството!

Слободен печат
Актерката Шерон Стоун раскажа за своето трауматично искуство со абортусот кој го имала на 18 години… Актерката Шерон Стоун (63) во своите мемоари откри дека...
Жена Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Баба билдерка која е вистинско чудо! Има 71 година и нереално е тоа што таа може да го направи!

Слободен печат
Таа брзо се навлекла на кревање тегови и сега во теретана минува околу 20 часа неделно, а држи повеќе од 30 државни и светски рекорди. Бабата која стана...
Вести Свет Слајдер

Алиев: Бајден направи историска грешка

МИА Агенција
Азербејџанскиот претседател, Илхам Алиев, ја осуди изјавата на американскиот претседател Џо Бајден за признавање на масакрот врз Ерменците во Отоманската империја во 1915 година за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | На новиот тренд не му одолеа ниту Шакира: Пејачката направи смела промена на изгледот!

Слободен печат
Во последно време сѐ повеќе познати дами се одлучија да ја променат бојата на косата. Силните, дречливи и впечатливи бои се во тренд, а меѓу...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешната сопруга на Трамп: Нека игра голф, тоа е најдоброто нешто што може да го направи сега!

Слободен Печат
Мислам дека уживаа да бидат покрај Доналд и да учествуваат во изборите, но сега е готово. Не сум сигурна какви им се плановите, но јас...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Ова е најлошото нешто што една мајка може да и го направи на својата ќерка – Тврди психологот Лабковски

Слободен Печат
Популарниот руски психолог, Михаил Лабковски, зад себе има 40 години труд на тема психологија на семејството. Во оваа прилика тој раскажа за воспитувањето на ќерките...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пандемијата ја спречи да направи гламурозна забава: Елена Велевска својот 40-ти роденден го прослави со родителите и децата! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата фолк-пејачка Елена Велевска вчера го прослави својот јубилејен 40-ти роденден. Но, наместо голема и гламурозна забава, поради пандемијата со коронавирусот, пејачката се одлучи да...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Здрав нервен систем – Храна која може да ве направи посреќни

Слободен печат
Верувале или не, доколку јадете соодветна храна, таа може да придонесе вашето расположение значително да се подобри. Според познавачите, дури и најмалите детали кои ќе...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Од оставата направи канцеларија за работа од дома: Решение кое воодушевува, а може да го искористите и Вие! (ВИДЕО)

Слободен печат
Сите ја имаме онаа просторија во која најчесто оставаме буквално се, и што ни треба и што воопшто не ни треба… Оваа девојка реши токму...
Вести Свет

Гејтс: Не направивме ни малку од тоа што можевме. Другите подобро одговорија на кризата

Слободен печат
Основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, вели дека моменталната слика со вирусот корона, присутна во САД, но и ширум светот е „пострашна“ од тоа што тој...