ФОТО | „Мојот сопруг е прекрасен, а бракот ни е совршен“: Лили Ален е нова жена откако се ослободи од пороците!

Фото: Профимедиа

Пејачката одлучи да живее како цел нормален свет, без алкохолот и немилите сцени кои често и се случуваа…

Шармантната пејачка Лили Ален не ретко со публиката комуницира преку Инстаграм, па така таа овој пат одговараше на прашања за животот, бракот, љубовта…

Нејзиниот сопруг е актерот Дејвид Харбор, кој и е најголема поддршка во животот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Queen of MySpace (@lilyallen)


„Се запознавме во гардеробата на едно шоу. Брачниот живот е одличен. Не можам да се жалам. Мојот маж е прекрасен, а и јас овие денови се чувствувам прилично добро“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Queen of MySpace (@lilyallen)


Лили пред речиси две години одлучи да се ослободи од пороците, па така таа повеќе не размислува за консумирање на алкохолот, цигарите и наркотиците. Во моментот води здрав начин на живот, а тоа изгледа одлично и одговара.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Queen of MySpace (@lilyallen)


Кога ќе ја прашаат за промените кои и се случиле откако е трезна, таа одговара вака:

„Откако не сум изложена на срам и навреди и откако не седам со алкохолот до 7 часот наутро во нечиј апартман слушајќи наразлични приказни за безболен живот, можам да видам дека ова всушност е безболниот живот“, посочува пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Queen of MySpace (@lilyallen)

Видео на денот