Tag : сопруг

Магазин Магазин слајдер Сцена

Тежок период за вдовицата на Шон Конери: Го изгуби сопругот и сега сакаат да ја судат за даночна измама

Слободен Печат
Мишелин Рокебрун Конери минува низ најтешките моменти во нејзиниот живот, бидејќи само десет дена откако го загуби сопругот, славниот актер Шон Конери, против неа беше...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сите се прашуваат дали тој воопшто постои – Доли Партон е во брак 54 години, а никогаш досега не го покажала својот сопруг

Слободен печат
Кантри пејачката ги откри своите причини зошто го чува својот сопруг далеку од очите на јавноста… Американската кантри пејачка Доли Партон (74) е во 54-годишен...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тања Савиќ ја шокираше јавноста: Го оставив сопругот бидејќи користеше супстанци пред децата, а во борделот им плачеше на девојките за мене!

Слободен Печат
Пејачката Тања Савиќ (35) откри дека го оставила сопругот Душан Јованчевиќ откако тој, како што изјавила, „дошол пијан со некои супстанции“ во семејната куќа, каде...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Поранешниот сопруг на Џеј Ло повторно заљубен: Ова е новата партнерка на Марк Ентони!

Слободен печат
Веста дека американскиот пејач влегол во врска со ријалити ѕвездата одекна во светот… Пејачот Марк Ентони (52) и поранешен сопруг на Џенифер Лопез повторно е...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Посакувате романтичен сопруг? Ќе го најдете меѓу овие 3 хороскопски знаци!

Слободен печат
Станува збор за најдобрите љубовници и романтичари кои ќе ве научат да уживате во малите работи. Па така, доколку барате романтичен џентлмен, ви советуваме да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Том Хенкс важи за најдобриот холивудски сопруг, но тоа не било секогаш така – Актерот ја изневерувал својата прва сопруга и ја оставил со две мали деца! (ФОТО)

Слободен печат
Холивудскиот актер Том Хенкс (64) ретко зборува за својот прв брак со актерката Саманта Лус… Популарниот актер една година по разводот од првата сопруга Саманта,...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Деми Мур сè уште влече трауми од „валканите нешта“ на кои ја принудувал поранешниот сопруг Ештон Кучер

Слободен печат
Актерката Деми Мур (57) со колегата и поранешен сопруг Ештон Кучер (42) беше во брак од 2005-та до 2013-та година. После разводот, како што тогаш...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најжешката фотографија на Хајди Клум: Мажот ја фотографирал, а таа е скроз гола! (ФОТО)

Васко Спасоски
Манекенката Хајди Клум од време на време на својот профил на Инстаграм знае да објави провокативна фотографија, а сега дефинитивно ја објави најжешката. Имено, германската...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Холивудската дива слави годишнина од бракот со 10 години помладиот сопруг: Тогаш сфатив дека таа е вистинската! (ФОТО)

Слободен печат
Актерката Џулиен Мур и нејзиниот сопруг Барт се дел од холивудскиот крем, но најдобро се чувствуваат без гламур и блицеви од фотоапаратите, кога всушност можат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ја изневери безброј пати и поради зависност заврши на рехабилитација: Но сепак, Сара Џесика Паркер неизмерно го сака својот сопруг (ФОТО)

Слободен печат
Славната актерка Сара Џесика Паркер беше забележана со сопругот Метју Бродерик во Хемптонс, каде тие уживаа на плажа. Познатата ѕвезда на серијата „Сексот и градот”...
MacedonianAlbanianBulgarian