5 C
Скопје

Tag : совршен

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | „Мојот сопруг е прекрасен, а бракот ни е совршен“: Лили Ален е нова жена откако се ослободи од пороците!

Слободен печат
Пејачката одлучи да живее како цел нормален свет, без алкохолот и немилите сцени кои често и се случуваа… Шармантната пејачка Лили Ален не ретко со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Совршен црн фустан и „позајмено лице“: Рене Зелвегер ги разочара фановите

Слободен печат
На 78-то доделување на Златниот глобус се појави и оскаровката Рене Зелвегер… Славната актерка Рене Зелвегер на доделувањето на Златниот глобус собра најмногу коментари, како...
Магазин Магазин слајдер Храна

Уживајте во него ова попладне: Совршен зимски сладолед од само една состојка

Слободен печат
Сладоледот не мора да биде забранет десерт поради кој често чувствуваме грижа на совест – постои здрава и подеднакво вкусна варијанта која лесно се подготвува...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Сукњи кои ќе ја обележат оваа зима – Совршен спој на елеганција и лежерност, од вас зависи како ќе ги комбинирате!

Слободен Печат
Плисираните сукњи се вратија на модната сцена уште пред неколку години, на голема врата – и оттогаш не не напуштаат. На радост на повеќето жени,...
Магазин Магазин слајдер Храна

Риба во фолија на мексикански начин – Совршен ручек за крај на летото

Слободен печат
Состојки: 450 грама морска риба по ваш избор 2 големи зелени пиперки исечкани на ленти 350 милилитри доматен сос 1 главица сечкан кромид 200 грама...
Магазин Магазин слајдер Храна

Совршен спој – Направете си џем од малини и кокос

Слободен печат
Спојот со кокос звучи несекојдневно, но во секој случај, се работи за вкус кој никогаш нема да го заборавите....
Жена Магазин Магазин слајдер

Стајлингот на Меланија Трамп е за чиста десетка: Во овој фустан секоја жена изгледа феноменално! (ФОТО)

Слободен печат
Меланија Трамп уште еднаш покажа како треба да изгледа добро стилизираната жена… Меланија со право ја носи титулата кралица на стилот. Овој пат ни даде...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Ќе блескаат како нови: Совршен трик за чистење на прозорите со пена за бричење! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кој би рекол дека било кој козметички препарат може да послужи за чистење на прозорите. Но погледнете дека може… Сигурно сте пробале разни средства за...
Магазин Магазин слајдер Храна

Совршен за после ручекот: Чоколаден мус од 3 состојки – Поубав, но и полесен десерт не постои! (ВИДЕО)

Слободен печат
Само за оние на кои уживањето во храната им е многу важно… Потребно е: – 100 гр црно чоколадо – 100 гр бело чоколадо –...
Магазин Магазин слајдер Храна

Супер занимација за ова попладне – Направете го ова овошно колаче со јагоди, крем и мека коричка – совршен десерт за вашето семејство!

Слободен печат
Вистинско летно освежување во вид на прекрасно колаче… Потребно ви е: За жолтата кора – 4 жолчки – 100 гр путер – 100 гр шеќер...