20.8 C
Скопје

ФОТО | Како би изгледале славните доколку немаат милиони: Бред Пит никој не би го забележал, а ништо подобри не се ниту Том Круз, Ријана, Бекамови…

Како би изгледале обичните луѓе кога околу себе би имале тим од професионалци (шминкери, фризери, стилисти, фотографи) често можеме да видиме низ разните приказни од типот „пред и потоа“. Но како би изгледале славните кога би биле само обични луѓе?

Уметникот од Њујорк, Дени Еванс, проба да го покаже токму тоа. Како сите овие славни лица би изгледале доколку не се глумци, музичари и доколку не водат во толкава мера сметка за својот иглед?

Како би изгледале кога би ги немале милионите, кога не би ги следеле трендовите и доколку не фрлаат цело богатство за цел тим од експерти да се грижи за нив? Како би изгледале без скапите третмани, без пластичните операции, без префинетите намирници кои ги консумират? Да видиме како…

Еванс ја ослободил имагинацијата и со помош на фотошоп го променил изгледот на познатите лица во изглед на обични луѓе. Погледнете ги фотографиите…

Анџелина Џоли и Бред Пит

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron)


Џони Деп

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron)


Викторија и Дејвид Бекам

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron)


Сара Џесика Паркер

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron)


Гвинет Палтроу

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron)


Џенифер Анистон

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron)


Ријана

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron)


Том Круз

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron)


Никол Кидман

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron)


Канје Вест и Ким Кардашијан

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron)

Поврзани вести

ФОТО: Дрејк сподели како ужива со својот син на „поинаква“ забава

Слободен Печат

Џорџ Клуни и колегите ќе отвараат филмско училиште со цел да го „размрдаат“ Холивуд

Слободен Печат

„34 години брачна идила“: Боба Живоиновиќ прозборе за бракот со Лепа Брена

Слободен Печат

Актерот Жарко Димоски ја промовираше новата песна „Танцувај со мене“ и неговата прва книга „Пеперутка“!

Слободен Печат

„Не попушта“: Принцот Чарлс нема намера да се сретне со Хари кога ќе пристигне во Лондон

Слободен Печат

Неготичанката Верица порачува: Немојте да го жалите моето дете со посебни потреби, за жалење се оние кои не ги прифаќаат овие деца, а со тоа ја пропуштаат и најчистата љубов!

Мими Стојановска

Остави Коментар