8 C
Скопје

Tag : доколку

Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Јога вежби кои треба да ги правите доколку седите по цел ден: Лесна петминутна програма која ќе ве препороди!

Слободен печат
Познато е дека долготрајното седење може да биде лошо за вашето здравје, но со помош на некои јога вежби, лошите ефекти од седењето можат да...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Како да си помогнете доколку имате запек

Слободен печат
Нутриционистите велат дека луѓето што страдаат од запек, проблемот може да си го олеснат со промена на начинот на исхрана, односно со почесто консумирање на...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Здрави и корисни – Грицкајте семки доколку не можете да спиете

Слободен печат
Семките од тиква кај нас се консумираат уште од многу одамна, а многу често се дел и од подготовката на народни лекови, кои подоцна се...
Вести Свет Слајдер

Бајден: Ќе ги затворам САД доколку научниците го препорачаат тоа

МИА Агенција
Претседателскиот кандидат на Демократската партија на изборите во ноември во САД, Џо Бајден, изјави дека доколку победи на изборите, ќе биде подготвен повторно да ја...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Доколку премногу се потите и ви мириса под пазувите, внимавајте што јадете!

Слободен печат
Потењето е начин за тело да ви каже дека е време да се разладите или дека реагирате на стресни ситуации. Дерматолозите посочуваат дека има многу...
Вести Македонија

Боки 13: Единствено ќе ме спречат доколку ме лишат од живот

Одговорно ви тврдам дека нема да ме спречат во што и да сакаат да применат и било кои методи на уцени и на закани. Единствено...
Забава Магазин

Што се случува доколку се обидете да фотокопирате банкнота од 50 евра (ВИДЕО)

Слободен печат
Јутјуберот со корисничко име Caepa Cool го следат нешто повеќе од 43 илјади луѓе, тој овој пат направил експеримент во кој на луѓето им покажува...
Здравје Магазин

Доколку вашето дете покажува дека го боли стомакот во ПРЕДЕЛОТ НА ПАПОКОТ, веднаш водете го на доктор!

Слободен печат
Родителите на едно дете од Србија биле затекнати од ненадејната смрт на едно и пол годишниот син Стеван Н. кој починал во својот дом. Како...
Здравје Магазин

Циметот може да ви послужи како лек доколку ги имате овие 16 проблеми!

ССлободен печат
Погледнете за што се е добар циметот за вашето здравје: – Го контролира нивото на шеќер во крвта – Лекува габични инфекции – Ги ублажува...
Еспресо Хороскоп

Доколку сте еден од овие хороскопски знаци тогаш сигурно имате многу пријатели

Слободен печат
Некои луѓе не сакаат да имаат широк круг на пријатели и повеќе од доволно им е да ги имаат до себе најблиските луѓе од доверба....