5 C
Скопје

ФОТО | Денес е една од најубавите жени во светот: Но нема да верувате како изгледала Пријанка Чопра пред 22 години!

Индиската актерка и манекенка Пријанка Чопра (38) денес е филмска ѕвезда, а пред да зачекори во светот на глумата таа беше крунисана со титулата Мис на светот во 2000 година. Пријанка тогаш имала 18 години.

Една од најубавите жени во светот најпрвин кариерата ја започнала во Боливуд, а потоа се пробила и во Холивуд. Пријанка е во брак со поп пејачот Ник Џонас (28).

Фаталната средба на Пријанка Чопра и Ник Џонас се случила во 2017 година на Мет Гала забавата. Набрзо потоа тие започнале да се забавуваат, а само еден месец подоцна поранешната мис на светот го запозна својот партнер со семејството.

Тие многу брзо сфатиле дека се еден на друг, па не чекаа многу за веридбата и венчавката.

Прочитајте и...  Бајден: САД никогаш нема да ја признаат анексијата на Крим

38-годишната актерка сега одлучи со своите следбеници да сподели фотографија од времето кога таа се уште не беше официјално најубавата жена на светот.

Тогаш 17-годишната Пријанка позирала во црни пантолони и тесна црна јакна, додека долгата црна коса и била пуштена преку рамената.

Кога ќе го погледнете манекенсиот став и самоуверениот поглед во камерата ќе сфатите дека таа уште тогаш била подготвена за изборот на мис и животот под светло на рефлекторите.

Поврзани вести

Чајот од оригано идеален за ублажување на кашлица и искашлување на слузта

Слободен печат

Виц на денот: Ѕвезда

Слободен печат

На денешен ден – 27 февруари

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СОДРЖИНА I Ловџика на трофеи ја згрози јавноста: На денот на заљубените позираше со убиена жирафа

И.И.

„Twitter“ наскоро со нова опција: Ќе се наплаќаат ексклузивни содржини

Слободен Печат

Дали Меган Маркл навистина го откри полот на бебето со овој детаљ?

Слободен Печат

Остави Коментар