најубавите Archives - Слободен печат

Tag : најубавите

Магазин Семејство

Снегулки од хартија на 5 начини: Научете како да го направите најубавиот новогодишен украс! (ВИДЕО)

Слободен печат
Сите ние како деца правевме снегулки од хартија, и покрај модерните декорации, тие се уште се неизоставен дел од овие празници. Иако веројатно се сеќавате...
Еспресо Мода

Незаборавни! Најубавите селебрити венчаници на деценијата! (ФОТО)

Слободен печат
Во текот на последнава деценија многу познати дами прошетаа до олтарот во венчаници кои ја маѓепсаа јавноста. Да се потсетиме на оние за кои најмногу...
Забава Магазин

Ова се најубавите божиќни панаѓури во Европа (ВИДЕО)

Слободен печат
Исполнети со огромен број на сијалички, неверојатни тезги, прекрасни украси и тони вкусна храна, божиќните базари се најдобар начин за влегување во празничниот дух. Според...
Еспресо Мода

Колку посјајно толку подобро: Најубавите идеи за новогодишен маникир! (ФОТО)

Слободен печат
Без интересен маникир ниту еден стајлинг не е целосен… Дојде оној период од годината кога се е во знакот на светките и интересните декорации и веќе...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Ретко кој денес би ја препознал: Актерка која важеше за една од НАЈУБАВИТЕ, но БОЛЕСТА го направила своето! (ФОТО)

Слободен печат
Американската актерка Кетлин Тарнер важеше за една од најубавите холивудски актерки. Меѓутоа, додека на филмското платно блескаше, во исто време имаше и многу здравствени проблеми....
Еспресо Мода

Опасна конкуренција на најубавите фустани: Оделото на Меланија Трамп е ПОЛН ПОГОДОК! (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама на Америка, Меланија Трамп вчера присуствуваше на состанокот по повод одбележувањето на првата годишнина од потпишувањето на документот „Support for Communities Act“ во...
Еспресо Шоу биз

ДЕНЕС Е ЕДНА ОД НАЈУБАВИТЕ ПЕЈАЧКИ, а оваа фотографија открива како изгледала на почетокот на кариерата (ФОТО)

Слободен печат
Наташа Беквалац денес важи за една од најубавите, но и најпопуларните пејачки во регионот. Каде и да се појави, привлекува внимание со своите песни, но...
Еспресо Храна

Најубавите крцкави пилешки крилца (ВИДЕО)

Слободен печат
Сакате нешто вкусно и брзо за готвење, имаме одлична идеја за вас, пробајте го овој одличен рецепт. Најдобрите крцкави пилешки прсти всушност се прават со...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Совршени локни: Направете сами спреј за најубавите локни на светот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Брановидната коса е совршена кога тука е убавото време. Делува лелеаво и женствено, а покрај некој летен аутфит оваа фризура е полн погодок. Веројатно сте...
Магазин Семејство

Семејството не е важно, семејството е СЕ!

Слободен печат
Прочитајте и споделете со оние кои ги сакате, споделете со вашето семејство, со оние кои ви се блиски, а ги сметате за семејство, споделете со...