• најубавите

Велат дека е една од најубавите жени во светот: Има 47 години, не користи ботокс, а се омажи во тајност криејќи ја врската три години

Актерката Пенелопе Круз уште од 90-те години важи за една од најубавите жени на светот, а нејзината убавина со годините воопшто не бледее… Славната Пенелопе Круз која оваа недела ќе го прослави 47-от роденден, ја започнала актерската кариера како тинејџерка. Во својот прв филм „Jamon Jamon“ (1992), таа имала само 17 години, а интересно е …

Велат дека е една од најубавите жени во светот: Има 47 години, не користи ботокс, а се омажи во тајност криејќи ја врската три години Read More »