1 C
Скопје

Деталите за разводот на Адел ќе останат тајна, а прекинот на бракот ќе чини многу

Пејачката Адел и нејзиниот сопруг Симон Конецки, како што е познато, минатата годишна решија да се разведат.

Музичката ѕвезда се одлучила на еден чекор, а тоа е да упати барање до судот во Лос Анџелес деталите од нивниот развод да останат во тајност.

Оваа правна установа и излегла во пресрет на пејачката и ѝ го одобрила барањето.

Според неофицијални сознанија, Адел и Сајмон ќе го делат старателството над нивниот седумгодишен син Анџел.

Тоа што донекаде и е познато на јавноста е дека нивниот развод ќе чини дури 170 милиони долари, како и тоа дека парот сака да ја забрза процедурата за крај на бракот, бидејќи не сакаат тој процес да трае со години.

Прочитајте и...  Хидрогел лепенки за очи

Поврзани вести

Германски научници откриле радарска технологија која може да предвиди мозочен или срцев удар

Слободен Печат

ФОТО | „Што си се омажила ако знаеш дека тепа?“: Герила низ Скопје – #ШтоПравиМВР?

Ирена Трајкова

Дејвид Фостер и неговата сопруга Кетрин Мекфи станаа родители

Слободен Печат

ФОТО: Палома Фејт првите денови од мајчинството ги поминува во агонија

Слободен Печат

Потрошила 60.000 евра на пластични операции: Жените велат дека им ги „крадам“ сопрузите

Слободен печат

Брус Спрингстин доби казна за консумирање алкохол во национален парк

Слободен Печат

Остави Коментар