Деталите за разводот на Адел ќе останат тајна, а прекинот на бракот ќе чини многу

профимедиа

Пејачката Адел и нејзиниот сопруг Симон Конецки, како што е познато, минатата годишна решија да се разведат.

Музичката ѕвезда се одлучила на еден чекор, а тоа е да упати барање до судот во Лос Анџелес деталите од нивниот развод да останат во тајност.

Оваа правна установа и излегла во пресрет на пејачката и ѝ го одобрила барањето.

Според неофицијални сознанија, Адел и Сајмон ќе го делат старателството над нивниот седумгодишен син Анџел.

Тоа што донекаде и е познато на јавноста е дека нивниот развод ќе чини дури 170 милиони долари, како и тоа дека парот сака да ја забрза процедурата за крај на бракот, бидејќи не сакаат тој процес да трае со години.

Видео на денот