• многу

ФОТО | Се огласи и кралицата Елизабета: „Тој беше моја сила и прибежиште, и јас и нашето семејство, но и оваа земја, му должиме многу“

На официјалниот Инстаграм профил на британското кралско семејство денес е објавена порака по повод смртта на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета Втора. Во него се цитира изјавата на кралицата од 1997 година на прославата на годишнината од нивниот брак. „Тој едноставно беше моја сила и прибежиште сиве овие години, и јас, и целото негово …

ФОТО | Се огласи и кралицата Елизабета: „Тој беше моја сила и прибежиште, и јас и нашето семејство, но и оваа земја, му должиме многу“ Read More »