5 C
Скопје

Tag : многу

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Се огласи и кралицата Елизабета: „Тој беше моја сила и прибежиште, и јас и нашето семејство, но и оваа земја, му должиме многу“

Слободен печат
На официјалниот Инстаграм профил на британското кралско семејство денес е објавена порака по повод смртта на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета Втора. Во него...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Оскаровецот откри дека толку многу пиел што неговата пот всушност била вотка: Јазикот ми беше црн, а јас за тоа го обвинував шампонот!

Слободен печат
Гери Олдман во неодамнешното интервју за „Лос Анџелес Тајмс“ зборуваше за својата кариера, но тој исто така откри и дека едно време бил функционален алкохоличар....
Живот Магазин Магазин слајдер

Начинот на кој одите кажува многу за вас! Психолозите открија дека елегантниот став е измама, а еве кај кого може да види дека нема самодоверба!

Слободен печат
Експертите велат дека ставот на една личност при одењето или стоењето може да открие многу работи за неговата личност и за тоа колкава самодоверба има. Психолозите...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Познатата пејачка за првата дама на Франција: Брижит Макрон е многу секси!

Слободен печат
Австралиската пејачка јавно ја пофали првата дама на Франција… Првата дама на Франција, Брижит Макрон (67) секојдневно го привлекува вниманието на јавноста, како поради бракот...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскопските знаци и парите: Кој најмногу сака да штеди, а кој да троши?

Слободен печат
Како би реагирале доколку добиете премија на лото, ви тргне работата во вашиот приватен бизнис или ако чуете дека некоја далечна тетка ви оставила солидно...
Вести Свет

Лагард: Најголем страв не е дека ЕУ ќе има многу долгови

МИА Агенција
Претседателката на Европската централна банка, Кристин Лагард, нагласи дека нејзиниот најголем страв не е дека Европската унија ќе има многу долгови, туку дека владите можат...
Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Има 23 години, 11 деца и маж милионер: Сакам уште многу бебиња

Слободен печат
Кристина се надева дека ќе добие уште десетици мали деца благодарение на сурогат мајките. Таа и нејзиниот сопруг, руски милионер, сакаат големо семејство, а се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Љубовникот на принцезата Дијана конечно проговори: Ѝ кажав да биде многу внимателна!

Слободен печат
Хаснат Кан проговори за познатото интервју за „BBC“ и новинарот Мартин Башир и даде свој увид како според него изгледало тоа убедување Дијана да зборува...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Бизарен оглас на серијата „Господарот на прстените“ – Бараме многу, многу влакнести актери

Слободен печат
Продукциската компанија која стои зад серијата „Господар на прстените“ го објави можеби најчудниот оглас за работа некогаш. Тие се во потрага за многу, многу влакнести...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Антонио Бандерас и Мелани Грифит: Се венчаа за две недели, се разделија по 20 години брак, но сè уште се добри пријатели

Слободен печат
Антонио Бандерас и Мелни Грифит се запознаа на снимањето на комедијата „Too Much“, а истата година се венчаа и ја добија ќерката Стела. Актерот Антонио...