17.8 C
Скопје

Tag : чини

Вести Економија

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

Според средната курсна листа на НБРСМ еврото денеска изнесува 61.6064 денари, а американскиот долар чини 51.0875 денари. Британската фунта изнесува 70.9669 денари....
Економија

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?

Според средната курсна листа на Народна банка, еврото денеска изнесува 61.5414 денари, додека американскиот долар вреди 52.3935 денари, британската фунта пак, чини 72.2317 денари....
Забава Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Една реклама од 30 секунди за време на доделувањето на Оскарите ќе чини 2 милиони долари?

Слободен печат
Доделувањето на Оскарите не очекува на 25 април…. За еден месец не очекува најновото доделување на Оскарите, а како што стојат работите, рекламите кои ќе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Колку чини денес вистината? Опра интервјуто со Меган и Хари го продала за 9 милиони долари!

Слободен печат
Целиот свет со нетрпение го очекуваше итервјуто кое славната американска водителка Опра Винфри го сними со Меган Маркл и Хари. Но, тоа што можеби е...
Вести Економија

Колку чини еврото денеска?

Според средната курсна листа на НБРСМ еврото денеска изнесува 61.6948 денари, а американскиот долар чини 50.8362 денари. Британската фунта изнесува 69.8063 денари....
Вести Економија Слајдер

Колку чини еврото денеска?

Според средната курсна листа на НБРСМ еврото денеска изнесува 61.600 денари, додека американскиот долар чини 50.8125 денари. Британската фунта изнесува 69.2135 денари....
Вести Економија Слајдер

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?

Според средната курсна листа на Народна банка еврото денеска изнесува 61.5784 денари, додека американскиот долар вреди 50.1821 денари, британската фунта пак, чини 68.4966 денари....
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Најскапата венчаница во светот чини 2,6 милиони фунти, но тоа не е венчаницата која ја носеше Кејт Мидлтон!

Слободен печат
Еве кој ја поседува најскапата венчаница во светот… Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон ја носеше една од најскапите венчаници на сите времиња кога се омажи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ѕирнете во прекрасната вила на Џон Бон Џови која чини неверојатни 43 милиони долари (ФОТО)

Слободен печат
Домот на фронтменот на групата „Бон Јови“ има поглед кон океанот и изгледа нереално добро… Познатиот рокер Џон Бон Џови во текот на неговата успешна...
Вести Свет

Паскал Сорио: Работиме на вакцина против Ковид-19 која ќе чини 2,50 евра

МИА Агенција
Фармацевтската компанија „АстраЗенека” планира до крајот на годинава да пласира на пазарот вакцина против новиот коронавирус, која ќе чини 2,50 евра, најави претседателот на компанијата...