Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?

EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ

Според средната курсна листа на Народна банка, еврото денеска изнесува 61.5414 денари, додека американскиот долар вреди 52.3935 денари, британската фунта пак, чини 72.2317 денари.

Видео на денот