10 C
Скопје

Колку чини денес вистината? Опра интервјуто со Меган и Хари го продала за 9 милиони долари!

Целиот свет со нетрпение го очекуваше итервјуто кое славната американска водителка Опра Винфри го сними со Меган Маркл и Хари. Но, тоа што можеби е поинтересна тема, е тоа колку всушност денес, Опра Винфри е побогата после направеното интервју и колку уште ќе се збогати на негова сметка.

EPA-EFE/NEIL HALL

Кралицата на американското шоу, долго очекуваното интервју на „CBS“ го продала за 7 до 9 милиони долари, се вели во информациите на „The Wall Street Journal“.

Но таа ги задржа меѓународните права за интервјуто, а многу ТВ куќи ширум светот ќе го емитуваат интервјуто по „CBS“, што значи дека буџетот на Опра во наредните години дополнително ќе расте.

Да се потсетиме, британските медиуми пишуваат дека телевизиската мрежа во Велика Британија, „ITV“ би можела да се откаже од прикажувањето на интервјуто со Опра, за кое на американскиот „CBS“ му плати повеќе милиони фунти, бидејќи се најдоа на „удар“ од Британците, кои мислат дека потегот на Хари и Меган не е на место.

„Сакав да се самоубијам“: Меган Маркл и принцот Хари ја шокираа светската јавност во интерјвуто со Опра Винфри

Прочитајте и...  Три зачини кои ги чистат белите дробови на пушачите

Поврзани вести

Горди и своеглави: Хороскопски знаци кои не сакаат никој да им наредува

Слободен печат

Откриено што бара Канје Вест од Ким Кардашијан во документите за развод

Слободен печат

Пролетен маникир во беж нијанси за префинет изглед

Слободен печат

Шест работи кои создаваат негативна енергија во домот: Оштетени чинии, чевли пред вратата, па дури и стари магазини

Слободен печат

Откриена тајната за најинтригантното кралско пријателство: Што и пишувал принцот Филип во писмата на Дијана?

Слободен печат

Харисон Форд и Бред Пит меѓу водителите на доделувањето на Оскарите

Слободен печат

Остави Коментар