20.8 C
Скопје

Tag : вистината

Магазин Магазин слајдер Сцена

Отриени детали за бебето на Наоми Кемпбел: Посвојување или сурогат мајка, еве која е вистината и со кој ќе го одгледува!

Слободен печат
Како што тврди извор близок на славната манекенка, Наоми живее во Америка со партнерот кој го крие од јавноста и е пресреќна поради раѓањето на...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Уште еден доказ дека не ја кажува вистината: Се појави фотографија на која Меган Маркл во рацете држи магазин со Кејт на насловната

Слободен печат
Иако тврди дека не знаела буквално ништо за својот сегашен сопруг, принцот Хари, ниту за неговото семејство, доказите од минатото говорат поинаку… Иако Меган Маркл...
Слајдер Хроника

Газдата на „Дурмо Турс” тврди| Само возачот ја знае вистината за несреќата кај „Ласкарци”

МИА Агенција
Сите поправки на автобусите на Дурмо Турс се вршеле во сервисот на станицата, каде за секое возило имало тетратка. Одговорно лице на сервисната гаража бил...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Вилијам не се чувствува заробено во кралското семејство: Бурата по интервјуто не запира, кој ја кажува вистината?

Слободен печат
Извор близок до војводата од Кембриџ откри дека принцот Вилијам не се чувствува заробен во дворецот… Во експлозивното интервју кое принцот Хари и Меган Маркл...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Холивудската актерка во болки по вакцинирањето: Морам да ви ја кажам вистината…

Слободен печат
Актерката Тара Рид на Инстаграм откри дека вакцинирана против короната, но патем се пожалила и дека воопшто не и било лесно. „Се вакцинирав и морам...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Колку чини денес вистината? Опра интервјуто со Меган и Хари го продала за 9 милиони долари!

Слободен печат
Целиот свет со нетрпение го очекуваше итервјуто кое славната американска водителка Опра Винфри го сними со Меган Маркл и Хари. Но, тоа што можеби е...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Автобиографско дело на Андре Леон Тели – Имам 71 година, време е да се дознае вистината за Ана Винтур

Слободен печат
Поранешниот главен помошник на Ана Винтур (70), позната како „мајка на модата“ и главна уредничка на американскиот моден магазин „Вог“, Андре Леон Тели (71), објави...
Вести Свет

СЗО ја кажа вистината по теоријата дека 5Г мрежите го шират коронавирусот

Светската здравствена организација (СЗО) објаснила на страницата на Мит Бустер (Myth Busters) објаснила кои информации за тоа како се пренесува коронавирусот и како се лечи...
Еспресо Шоу биз

Детаљ кој ја откри вистината: КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО НАСКОРО ЌЕ ДОБИЕ НОВ ЧЛЕН (ФОТО)

Слободен печат
Експертите за британското кралско семејство се уверени дека војвотката Кејт Мидлтон е бремена, а тоа поточно го заклучија на денот кога нејзината ќерка Шарлот тргна...
Еспресо Секс

Зошто никогаш не привлекувате добри мажи? Ние ќе ви ја кажеме вистината!

Слободен печат
Најголемиот проблем во модерните врски е еднаквоста. Сакаме сe да биде фер и праведно. Кога се караме, попрво би одбрале да бидеме во право отколку...