17 C
Скопје

Tag : опра

Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Кое име ќе го носи ќерката на Маркл и Хари: Дијана по принцезата од Велс или Дорија по мајката на Меган

Слободен печат
Принцот Хари и Меган Маркл се и понатаму активно во фокусот на јавноста. Откако „бурата“ стивна по интервјуто со Опра, светот е многу љубопитен кое...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ја обвини Меган Маркл дека лаже, остана без работа, а сега добива смртни закани: Се заколнаа дека ќе ме убијат пред моите три сина!

Слободен печат
Како услов за враќање на работното место на водителот на познатата утринска емисија, му било кажано дека тој мора да и се извини на сопругата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бакингамската палата и кралицата се огласија по интервјуто со Опра: „Разговорот со Хари и Меган ќе продолжи зад затворени врати“

Слободен печат
Прашањето за расизам што го покренаа Меган Маркл и принцот Хари во интервју со водителката Опра Винфри е „загрижувачко“, членовите на кралското семејство ќе разговараат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Кејт и Камила намуртени ден по интервјуто на Опра Винфри

Слободен печат
Папараците успеаа да ги фотографираат Кејт Мидлтон и Камила Паркер Боулс, ден по интервјуто на Опра за кое зборува целиот свет. Судејќи според нивните изрази...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Колку чини денес вистината? Опра интервјуто со Меган и Хари го продала за 9 милиони долари!

Слободен печат
Целиот свет со нетрпение го очекуваше итервјуто кое славната американска водителка Опра Винфри го сними со Меган Маркл и Хари. Но, тоа што можеби е...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Експерт го анализираше говорот на телото на Меган во интервјуто: Според заклучокот, кралскиот дворец има од што да се плаши!

Слободен печат
Откако излезе трејлерот за интервјуто на принцот Хари и Меган Маркл кај Опра Винфри, кралското семејство стана главна тема во медиумите. Сите се прашуваат што...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Стиви Вондер повеќе не сака да живее во САД: „Се селам во Гана, не сакам моите внуци да ги молат луѓето да ги почитуваат“

Слободен печат
Еден од најнаградуваниот музичари во светски рамки, Стиви Вондер, реши да ја напушти Америка и да се пресели во Гана затоа што „не сака повеќе...
Забава Магазин

Опра среде говор падна на сцената – Главен виновник погрешните штикли (ВИДЕО)

Слободен печат
Поранешната водителка падна среде говор, а иронично, темата на настанот беше баланс. – Погрешни чевли, напиша Опра по падот. Винфри сподели фотографија на која се...
Магазин

Пријателството помеѓу Опра и поранешниот кралски пар е во криза!

Слободен Печат
Не е тајна дека Опра Винфри од самиот почеток е на страната на принцот Хари и Меган Маркл, а во медиумите кружеа гласини дека со...
Еспресо

Опра остро негира дека влијаела врз одлуката на Хари и Меган да го напуштат кралството

Слободен печат
Во краткото интервју за магазинот „People“, Винфри го истакна фактот дека на Хари и Меган не им е потребна помош да одлучат што е најдобро...