Безвременска елеганција – Есенски мантили во режија на Џенифер Лопез (ФОТО)

Пејачката објави две фотографии во мантили од кои буквално застанува здивот…

Џенифер Лопез е позната по стајлинзите кои се ефектни, eлегантни, но и гламурозни – во зависност од приликата.

Но, овој пат познатата пејачка на својот Инстаграм профил објави две фотографии во кои таа е само во есенски мантил, едниот крем боја, а другиот темно зелена боја, кои зрачат со едноставност, но и безвременска елеганција.

Латино дивата која неодамна драстично ја промени фризурата (по која жените буквално полудеа) изгледа апсолутно совршено во овие модни парчиња, а сигурни сме дека, по овие фотографии, секоја жена ќе ги посака во својот гардеробер оваа есен – како поради убавината на самиот крој и бојата, така и поради фактот дека можат да се комбинираат буквално со сè!

Прочитајте и...  Додека цел свет мака мачи со короната, Дара Бубамара ужива на Занзибар

Просто и едноставно – совршени се!

Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм

Поврзани вести

Хју Грант и Никол Кидман во „Слом“

Слободен печат

Лекување заразени со ковид-19 со крвна плазма од оздравени е од мала корист

Слободен печат

Кои хороскопски знаци најтешко кажуваат: „Те сакам“

Слободен печат

Погледнете ги неверојатните уметнички дела на ова талентирано момче! (ВИДЕО)

Слободен Печат

ВИДЕО: Звучи како љубовна песна, но инспирирана е од хорор сцени од концентрационен логор: Морничавата позадина на легендарниот хит

Слободен печат

Погледнете го новиот спот на Аријана Гранде кој крена прашина околу изборите: Жената не е само за во кујна претседателе! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар