24.8 C
Скопје

Tag : модни

Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Дискретни детали и сексипил во преден план: Модни трикови кои ќе ги украдеме од Французинките оваа сезона!

Слободен печат
Совршена, малку неуредна коса, дискретна шминка која обично вклучува совршени „smoked-out eye“ и неуништлива елеганција кога станува збор за изборот на облека …  Ние веруваме...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Едната е во петтата, а другата во шесттата деценија од животот, но на овие две холивудски дами сè уште никој не може да им одолее!

Слободен печат
Холивудската миленичка Џенифер Анистон (51) е фотографирана на снимањето на филмот „The Morning Show“, кој го снима со драгата колешка Рис Витерспун (44), а и...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Де Ниро сменил 70 модни комбинации во филмот „Казино“, Шерон Стоун 40, но тоа не е најлудата работа…

Слободен печат
Буџетот за костимите во остварувањето на режисерот Мартин Скорсезе изнесувал неверојатен милион долари… Филмот „Казино“ (1995 година) на режисерот Мартин Скорсезе е еден од најпопуларните...
Жена Магазин Магазин слајдер

Безвременска елеганција – Есенски мантили во режија на Џенифер Лопез (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката објави две фотографии во мантили од кои буквално застанува здивот… Џенифер Лопез е позната по стајлинзите кои се ефектни, eлегантни, но и гламурозни –...
Жена Магазин Магазин слајдер

Погледнете како Италијанките се облекуваат на есен: Учете од најдобрите! (ФОТО)

Слободен печат
За нив да се биде дама е правило број еден… Како што Французинките го носат својот лежерен стил неоптеретувачки, така и Италијанките на себе ги...
Жена Магазин Магазин слајдер

Модно ремек дело за кое ќе се зборува со години: Меланија во зелен фустан кој ги фрли во сенка сите нејзини најубави изданија досега (ФОТО)

Слободен печат
Додека Американците полимизираат за многу аспекти на личноста и кариерата на Доналд Трамп и неговата сопруга, едно на Меланија не може да и се оспори...
Жена Магазин Магазин слајдер

Модни додатоци во косата за ова лето – Сигурни сме дека барем еден ќе ве освои (ФОТО)

Слободен печат
Доколку сакате кул модни додатоци кои веднаш ќе го променат Вашиот стил, погледнете ги постарите фотографии од 90-тите години. Ретро гумени ленти, панделки, марами и...
Жена Магазин Магазин слајдер

2 модели на здолништа кои Французинките никогаш нема да престанат да ги носат – Модни парчиња за цел живот! (ФОТО)

Слободен печат
Кога станува збор за модата, за Французинките удобноста и практичноста се наоѓа на самиот врв на листата со приоритети. Тоа најлесно се гледа во нивниот...
Жена Магазин

10 модни лекции што мора да ги знаете пред да наполните 30 години

Слободен печат
Без разлика на креативноста и чувството за стил, постојат основни правила за облекување и избор на гардероба, но и за одговорност и грижа кон облеката....
Жена Магазин

15 модни правила за ниски девојки и жени

Слободен печат
Иако секој може да носи сè, затоа што модата е првенствено само игра, постојат комбинации кои одговараат на нашето тело, но и такви кои не...