2 C
Скопје

Tag : мантил

Магазин Магазин слајдер Сцена

Откако позираше во палто, Нина Бадриќ облече и мантил, но дали носи нешто под него?

Слободен Печат
Уште еднаш од социјалните мрежи доаѓаат комплименти на адреса на Нина Бадриќ, која ги воодушеви своите следбеници со последната фотографија на Инстаграм, на која позира...
Жена Магазин Магазин слајдер

Безвременска елеганција – Есенски мантили во режија на Џенифер Лопез (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката објави две фотографии во мантили од кои буквално застанува здивот… Џенифер Лопез е позната по стајлинзите кои се ефектни, eлегантни, но и гламурозни –...
Жена Магазин Магазин слајдер

Клучно парче облека за креирање на моќен есенски стајлинг: Ваков мантил секоја жена од стил мора да има! (ФОТО)

Слободен печат
Овој модел се почесто ќе го гледаме во наредната сезона… Мантилот е задолжителен за оваа есен, а доколку го немате во вашиот плакар, побрзајте да...
Забава Магазин

Меланија Трамп во моден избор за чиста петка

Јасмина Кантарџиева Димков
Иако се навикнавме да ја гледаме во класични фустани и капути, првата дама на Америка на натпреварот од Универзитетското национално првенство во американски фудбал, се...
Еспресо Мода

Се појави во овој мантил и го УКРАДЕ целото внимание! (ФОТО)

Слободен печат
Сопругата на Џорџ Клуни доминира кога станува збор за деловниот стил. Амал Клуни (41) одржа предавање на Универзитетот во Колумбија, а нејзиното елегантно издание е...
Еспресо Мода

Меланија Трамп со причина доминира на модната сцена: Бел фустан и цветен мантил кои секоја жена би ги посакала! (ФОТО)

Слободен печат
Уште една потврда зошто првата дама на Америка ја носи титулата модна икона. После неколку еднобојни, да не кажеме монотони комбинации, првата дама на Америка,...