-1 C
Скопје

Клучно парче облека за креирање на моќен есенски стајлинг: Ваков мантил секоја жена од стил мора да има! (ФОТО)

Овој модел се почесто ќе го гледаме во наредната сезона…

Мантилот е задолжителен за оваа есен, а доколку го немате во вашиот плакар, побрзајте да си набавите некој.

На врвот од модната листа ќе се најде долгиот, струкиран модел во кој секоја жена ќе изгледа како милион долари.

Ќе биде доволно да инвестирате во еден квалитетен мантил, бидејќи ќе можете да го носите во повеќе прилики. Совршено ќе изгледате во полежерните комбинации, а сосема одлични ќе бидете и во свечените аутфити.

Ова парче облека на секој стајлинг му дава доза на елеганција и само за момент обичниот аутфит го претвара во моќен.

Експертите велат дека бојата на облеката влијае на расположението, па затоа советуваат да изберете некој во посилна боја и да ја разбиете монотонијата на сивите денови.

Прочитајте и...  Уролог предупредува: По прележан коронавирус, не смеете да правите деца најмалку два месеци

Погледнете како тоа го сторија познатите дами…

Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа

Поврзани вести

Се сеќавате на момчето од „The Sixth Sense“? Видете како изгледа денес

Слободен Печат

Професор по имунологија: Една вакцина може да биде особено ефикасна во заштитата од новиот вид на коронавирусот

Слободен печат

Уникатно решение за бездомници во Германија: Капсули за спиење со соларно напојување

Слободен Печат

ФОТО: Лејди Гага и Полански се бакнуваат преку заштитни маска

Слободен печат

По аферата, гледаноста на шоуто на Елен Деџенерис нагло опадна: Дали Кели Кларксон ќе и го земе терминот?

Слободен печат

„Кога ќе најдете маж што издржува еден час во кревет, пратете ми го“: Сопругата на Дино Дворник со коментарот предизвика бурни реакции

Слободен печат

Остави Коментар