2 C
Скопје

Tag : есенски

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Топ 6 есенски филмови кои совршено одат со ќебенце, чаша вино или топло чоколадо: Овие класици никогаш нема да ви здосадат (ВИДЕО)

Слободен печат
Чувствата кои не преплавуваат кога дрвјата започнуваат да ги губат своите лисја, кога се менува целата природа и кога започнуваат некои нови периоди во нашите...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Шерон Стоун (62) изгледа како девојка: Одличен есенски стајлинг кој ја истакна нејзината фигура! (ФОТО)

Слободен печат
Кој би рекол дека таа има 62 години? Шерон Стоун со годините изгледа се подобро, а доказ за тоа се и овие фотографии. Актерката се...
Жена Магазин Магазин слајдер

Топ 10 есенски стајлинзи: Комбинации кои ќе посакате да ги ископирате! (ФОТО)

Слободен печат
Овие комбинации го одземаат здивот… Есента веќе одамна е тука, а со оглед на тоа дека сончевите денови се поретко ги гледаме, време е да...
Жена Магазин Магазин слајдер

Клучно парче облека за креирање на моќен есенски стајлинг: Ваков мантил секоја жена од стил мора да има! (ФОТО)

Слободен печат
Овој модел се почесто ќе го гледаме во наредната сезона… Мантилот е задолжителен за оваа есен, а доколку го немате во вашиот плакар, побрзајте да...
Еспресо Мода

Кралицата Летиција не знае да погреши: Еве како се носи овој прекрасен фустан со есенски мотиви! (ФОТО)

Слободен печат
Кралицата Летиција (47) се појави на хуманитарниот саем во Мадрид на кој се собира пари за организацијата „Nuevo Futuro“, која обезбедува дом за децата без...
Еспресо Жена Магазин Мода

Љубителите на минимализмот ќе ги обожаваат: 5 совршени есенски трендови! (ФОТО)

Слободен печат
Едноставните кроеви на гардеробата и оваа есен се при врвот на модната листа… Според Вог, оваа сезона е резервирана за едноставните модни парчиња без многу...
Еспресо Жена Магазин Мода

Одличен есенски стил – ДАМИ копирајте ја: Џулијан Мур (58) е жена свесна за своите години! (ФОТО)

Слободен печат
Актерката Џулијан Мур (58) беше една од попознатите гостинки на Диор ревијата во рамките на Модната недела во Париз, и во таа прилика го привлече...
Еспресо Жена Магазин Мода

Есенски парчиња облека кои совршено им прилегаат на дамите со заносни облини (ФОТО)

Слободен печат
Овие парчиња облека се создадени за дами со раскошни облини… Доколку оваа есен се чудите што да облечете, а сепак да бидете во тренд, ние...
Здравје Магазин

Под­гот­ве­те си на­пи­ток со кој ќе ги на­ма­ли­те сим­пто­ми­те на есен­ски за­мор

Слободен печат
До­кол­ку сте од оние што се­ко­ја го­ди­на во пе­ри­о­дот сеп­тем­ври – но­ем­ври чув­ству­ва­ат те­го­би во ор­га­низ­мот, се чув­ству­ва­те уморно, деп­ре­сив­но и без жел­ба да нап­ра­ви­те...
Здравје Магазин

Тиква­та има моќ да го ре­ге­не­ри­ра це­ли­от ор­га­ни­зам

Слободен печат
Поч­ну­ва се­зо­на­та на тиквата. Овој плод мо­же да се ја­де на раз­лич­ни на­чини, за­пе­чен во рерна, пе­чен со мед и оре­ви или пак са­мо со...