9 C
Скопје

Tag : парче

Жена Магазин Магазин слајдер

Клучно парче облека за креирање на моќен есенски стајлинг: Ваков мантил секоја жена од стил мора да има! (ФОТО)

Слободен печат
Овој модел се почесто ќе го гледаме во наредната сезона… Мантилот е задолжителен за оваа есен, а доколку го немате во вашиот плакар, побрзајте да...
Жена Магазин

Никогаш нема да погодите – Погледнете кое парче облека стана моден хит за време на пандемијата на коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат
Со оглед на тоа дека деновите ги поминуваме во карантин, на сцена стапија модни комбинации во кои царуваат женските чорапи… Чорапите не се само модно...
Еспресо Мода

Едно парче кое ќе ви треба за шик изглед оваа зима: Во него секоја жена изгледа како милион долари! (ФОТО)

Слободен печат
Доколку планирате да вложите во едно квалитетно парче гардероба оваа зима, тогаш нека биде тоа крем капутот. Овој модел секогаш ќе биде во тренд, а...
Вести Свет

Дел од колевката на Исус Христос се враќа во Витлеем

Слободен печат
Парчето дрво за кое се верува дека е дел од колевката на Исус Христос ќе биде вратено во Витлеем, откако повеќе векови се чува во...
Еспресо Жена Магазин Мода

Секоја жена од стил треба да знае: Вака се носат белите пантолони! (ФОТО)

Слободен печат
Белите пантолони одлично се сложуваат со се, а особено со топлите есенски тонови кои допрва ќе бидат хит. Белите пантолони се вечна класика која речиси...
Еспресо Жена Магазин Мода

Кралицата Летиција модна икона – Жена која знае како да го носи апсолутно секое парче облека (ФОТО)

Слободен печат
Шпанската кралица Летиција со секое појавување воодушевува со својот моден избор. Токму поради тоа таа често се наоѓа меѓу првите места на листата со најдобро...
Еспресо Жена Магазин Мода

Доживотен тренд: Ова парче облека секогаш е во тренд, а пристапно е за секого (ФОТО)

Слободен печат
Ова парче облека можете да го носите и во дневни и во вечерни варијанти… Доколку ги прашате врвните модни познавачи кое парче облека никогаш нема...
Еспресо Жена Магазин Мода

1 сукња, 5 тотално различни комбинации: Ова парче облека е единственото нешто што ви треба за ова лето (ФОТО)

Слободен печат
Важно е вашата сукња да биде со неутрална боја или дезен и вие сте ја „завршиле работата за оваа сезона“. Погледнете зошто е доволно да...