1 C
Скопје

Tag : моќен

Жена Магазин Магазин слајдер

Клучно парче облека за креирање на моќен есенски стајлинг: Ваков мантил секоја жена од стил мора да има! (ФОТО)

Слободен печат
Овој модел се почесто ќе го гледаме во наредната сезона… Мантилот е задолжителен за оваа есен, а доколку го немате во вашиот плакар, побрзајте да...
Здравје Магазин

Моќен и едноставен еликсир кој моментално ги исфрла токсините од телото (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Верувале или не, разни експерти но и нутриционисти тврдат дека постои решение за исфрлување на токсините од организмот но и за слабеење истовремено. Одговорот лежи...
Здравје Магазин

Коктел со кој задолжително треба да го започнете денот (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Со овој напиток богат со различни нутриенти ќе го започнете денот на моќен начин. Освен што делуваат антивоспалително, куркумата и биберот во комбинација го активираат...
Здравје Магазин

Рецепт од цвекло и моркови со кој ќе ги стопите килограмите и салото

Слободен печат
Цвеклото и морковите во комбинација со ѓумбир, целер и јаболко ќе ви помогнат брзо да го стопите салото од стомакот… Имено, дури иако не се...
Магазин Семејство

ДВА ТРИКА ЗА ВРЕЛИТЕ ДЕНОВИ: Еве како обичниот вентилатор да го претворите во МОЌЕН КЛИМА УРЕД!

Слободен печат
Иако повеќето луѓе во овие врели денови денес спасот од жештините го бараат во клима уредот, постојат и оние кои, од било кои причини, не...
Здравје Магазин

Моќен природен лек – 5 нешта кои босилекот ги лекува како од шала

Слободен печат
Босилекот веќе со векови се користи во борбата против здравствените проблеми. Ви претставуваме 5 начини како можете да го употребите босилекот како лек: – Истолчете...
Здравје Магазин

Моќен напиток кој ги топи килограмите и ги намалува воспаленијата во организмот (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Направете го овој напиток и вашето тело ќе ви биде благодарно. Искористете ја сезоната на црешите да направите вкусен напиток кој ја отстранува гладта, помага...
Здравје Магазин

Направете го сами – Моќен напиток кој го елиминира пролетниот замор

Слободен печат
Овој природен здрав напиток многу брзо ќе ви ја врати потребната енергија… Состојки: – 3 излупени портокали – 1 лажица ленено масло – 1 дл...
Еспресо Здравје

Моќен сок за имунитетот и за слабеење: Од телото го исфрла сето она што му штети

Направете го овој прекрасен сок за подобрување на имунитетот. Со неговото консумирање ниту една болест нема да ви може ништо. Состојки: 4 средни моркови, 2,5...
Еспресо Здравје

„Златна паста“ – Неверојатно моќен лек кој ги победува грипот, настинката и воспалението

Слободен печат
Грипот и настинката се уште владеат, а доколку се борите со нив или сакате превентивно да се заштитите, добро ќе направите ако во својата исхрана...