24.8 C
Скопје

Доаѓа моќен астро период за пари и љубов: Овие три знаци ги очекува голема среќа за време на младата Месечина

На 11-ти  мај не очекува млада Месечина во вредниот и амбициозен знак на Бик – оваа енергија не охрабрува да се фокусираме на нашите цели и да бидеме практични во спроведувањето на нашите одлуки – без разлика дали станува збор за љубов или работа.

Енергијата на младата месечина е секогаш поволна за поставување лични цели и започнување нови потфати. Ќе почувствувате дека Универзумот ве поддржува и ве чека посебна среќа доколку сте во некој од овие 3 хороскопски знаци:

Бик

И Сонцето и Месечината ги здружуваат силите во знакот Бик, па токму затоа ова е одличен момент да се фокусирате на вашите најголеми желби. Фокусирајте се на вашите соништа и не грижете се за тоа што мислат другите. Ќе имате неочекуван излив на енергија и мотивација, а исто така ќе имате и подобрени комуникациски вештини. Не плашете се од промените, смело излезете од вашата удобна зона.

Лав

Вие сте многу страствени и упорни за време на младата Месечина, а тоа ќе има особено добар ефект врз вашата кариера. Имате можност да направите нови и возбудливи потези на професионално ниво. Бидете разумни, изострете ги сетилата и почувствувајте кога е вистинското време да направите промени. Ве очекува ненадејна можност да тргнете по патот на успехот.

Скорпија

Најголема среќа ве очекува во љубовта. Динамиката на вашата врска се менува, а искрените разговори и отвореното покажување на емоции помагаат да се решат недоразбирањата од минатото и да се воспостави блискост. Слободните Скорпии конечно ќе ги средат своите желби и ќе се посветат на нивната реализација. На работа ве очекува успешна инвестиција  и нови знаења.

Поврзани вести

ФОТО | Модниот избор на Ирина Шајк: Совршен изглед за долгите топли денови

Слободен печат

ФОТО: Дамиано сака да ги бакнува момците од бендот, а неговата девојка ја привлекуваат и жени: Џорџа Солери искрено за својата сексуалност

Слободен печат

Фановите загрижени: Харисон Форд се повредил за време на снимањето на петтото продолжение на филмот„Индијана Џонс“

Слободен печат

Истражување: Зошто е точна изреката „кој рано рани, две среќи граби“?

Слободен Печат

Автокино проекции во Неготино, Кавадарци и Демир Хисар: Романтичен викенд со „Ах, љубов моја“

Слободен печат

ФОТО: Земји во кое жените со вишок килограми и облините симбилозираат убавина и добар живот

Слободен печат

Остави Коментар