13 C
Скопје

Tag : голема

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Доаѓа моќен астро период за пари и љубов: Овие три знаци ги очекува голема среќа за време на младата Месечина

Слободен печат
На 11-ти  мај не очекува млада Месечина во вредниот и амбициозен знак на Бик – оваа енергија не охрабрува да се фокусираме на нашите цели...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО | Доби овации и голема поддршка: Принцот Хари за првпат во јавноста по погребот на принцот Филип

Слободен печат
Принцот Хари (36) вчера одржа импресивен говор на добротворниот концерт за обединување на светот во Лос Анџелес, чија цел е глобалното освестување за важноста од...
Хроника

ВИДЕО: Голема тепачка за паркинг на Копаоник

Горан Наумовски
На социјалните мрежи е објавено видео од тепачка на четворица мажи, настан кој се случил во зимскиот ски центар Копаоник. Според коментарите, до судирот дошло...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: И вбризгале ботокс на погрешно место и во голема количина, сега со прамен од косата мора да го крие лицето

Слободен печат
Витни Буха од Чикаго на социјалните мрежи ја покажа деформацијата по примањето на поголема доза ботокс. Таа ќе мора да почека неколку недели или месеци...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО I Била сопруга на неговиот најдобар пријател: Принцот Чарлс покрај Камила и Дијана имал уште една голема љубов

Слободен печат
Изгледа дека освен Камила, но и починатата сопруга Дијана, Чарлс имал и трета голема љубов… Во британските медиуми долги години се следи врската меѓу принцот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Нов голем чекор во животот на Камерон Диаз и Бенџи Маден – По раѓањето на ќеркичката, се подготвуваат за селидба

Слободен печат
Актерката Камерон Диаз која реши да му стави крај на актерството и да им се посвети на некои други животни радости, со сопругот Бенџи Маден...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

3 хороскопски знаци кои ги очекува голема среќа на љубовното поле во месец октомври

Слободен печат
Мора да признаеме дека октомври не е баш најубавиот месец во годината. Времето станува се поладно, променливо, дождливо, на последните сончеви денови полека им доаѓа...
Забава Магазин Магазин слајдер

Наскоро ќе биде готова – Се создава најголемата слика на платно во светот, голема колку две фудбалски игралишта (ФОТО)

Слободен печат
Британскиот уметник Сача Џафри веќе седум месеци во хотел во Дубаи работи на слика на платно со големина од две фудбалски игралишта, со желба да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дуа Липа вели дека погрешно била сфатена со „Голема Албанија“ – Реагираше и нашата естрада, а УНИЦЕФ се огради од нејзините ставови (ФОТО)

Слободен печат
Дуа Липа (24), за која може да се каже дека е една од најпопуларните поп-пејачки во светот во моментов, пред неколку денови на Твитер и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Љубовните бродоломи на Џим Кери: Таа беше мојата последната голема љубов!

Слободен печат
Славниот актер зад себе има два неуспешни брака и неколку подеднакво неуспешни врски, но една личност секогаш ќе има посебно место во неговото срце. Џим Кери...