21.8 C
Скопје

Tag : доаѓа

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Доаѓа моќен астро период за пари и љубов: Овие три знаци ги очекува голема среќа за време на младата Месечина

Слободен печат
На 11-ти  мај не очекува млада Месечина во вредниот и амбициозен знак на Бик – оваа енергија не охрабрува да се фокусираме на нашите цели...
Вести Свет

Гејтс: Можеме да видиме дека доаѓа крајот на пандемијата

Слободен печат
Светот се немаше подготвено за пандемијата на коронавирусот  ни приближно колку што требаше, оценува филантропот и основач на „Мајкрософт”, Бил Гејтс, во интервју за „Скај...
Живот Магазин Магазин слајдер

Случајот кој ја дигна Русија на нозе: Трите сестри кои го убија таткото злоставувач ги држат во затвор, но правдата допрва доаѓа!

Слободен печат
Руските сестри, Кристина (21), Ангелина (20) и Марија (19) Хачатуријан познати под името „Случајот Хачатуријан“ во јули 2018 година го признаа убиството на 57-годишниот татко...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 10 март: После дождот доаѓа сонце, не го заборавајте тоа!

Слободен печат
Овен Кулминацијата на поврзаноста со пријателите ќе ви донесе радост, а секако ќе ги подобри и личните особини. Би сакале да воведете некои измени во...
Живот Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Бил Гејтс: Доаѓа пандемија 10 пати полоша од оваа која веќе ја имаме

Слободен печат
Славниот милијардер и бизнисмен чии бројни предвидувања се остварија – како и она за појавата на пандемија, најави уште една здравствена катастрофа која ни се...
Забава Магазин Магазин слајдер Семејство

Слатката историја на роденденската торта и дувањето на свеќички – Од каде доаѓа овој обичај за раскошен роденденски десерт!

Слободен печат
Чоколадна, овошна, торта со глазура – неизоставен дел од многу родендени низ целиот свет. А во продолжение дознајте го историскиот аспект на роденденската торта… Роденденските...
Магазин Магазин слајдер Сцена

И легендарниот Жељко Бебек овој август доаѓа во Охрид! 21-ви август, Антички театар

Покрај Амира Медуњанин, Дарко Рундек и Екипа, Авалон Продукција потврди уште едно големо име кое доаѓа во Антчки во Охрид, во последиот квартал на ова...