Tag : среќа

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Кармата заврши, сега е време за убави нешта: Октомври ќе биде најсреќен за овие знаци!

Слободен Печат
Октомври ќе донесе време на целосно блаженство на некои знаци во Зодијакот, што ќе означи крај на сите компромиси во кои сте биле принудени и...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Немате среќа во љубовта? Применете ги овие две правила и гледајте како се случува чудо

Слободен печат
Постојат само две правила во љубовните односи кои навистина функционираат, а важат и за жените и за мажите… Руската новинарка Морена Морана тврди дека треба...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„50 Сент“ се појави во ресторан и им подели бакшиш од 30 илјади долари на вработените, тие врескаа од среќа (ВИДЕО)

Слободен печат
Славниот рапер „50 Сент“ ги изненади вработените во Бургер Кинг во Њујорк со 30 илјади долари бакшиш… Раперот, актер и продуцент ненадејно се појавил во...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Кој е рецептот за среќа во врската? Најпрвин решавајте ги полесните проблеми!

Слободен печат
Фокусирањето најпрвин на решливите проблеми може да биде ефикасен начин за изградба на чувството на сигурност во врската. Исто така, паровите кои имале расправа со...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Моќна мантра за среќа: Изговарајте ги овие зборови секое утро и гледајте како животот ви се менува!

Слободен печат
Нашите мисли влијаат на тоа како се чувствуваме и што правиме и не ни е потребна никаква наука за тоа да го докаже… Какви ни...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Три знаци на кои септември им носи најубави изненадувања

Слободен печат
Некому му се насмевнува средба каква што сонувале, накои ќе заработат пари на кои не се надевале – ви ги претставуваме трите знака кои во...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

6 знаци дека во вашиот живот влегла добра личност: Позлатува се што ќе допре!

Слободен печат
Постојат луѓе кои можат да ви донесат среќа и корисни промени во животот… Мудрите луѓе секогаш велеле: дружете се со силна личност и дел од...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Истражувачите го пронајдоа клучот на здравиот живот: Ова е најважно!

Слободен Печат
Луѓето кои се посреќни живеат поздраво од мрзливите. Истражувањето објавено во магазинот „Psychological Science“ покажало дека позитивниот поглед на животот има добар удел на физичкото...
Магазин Магазин слајдер Сцена

После турбулентниот период конечно ја пронајде среќата: Деми Ловато се вери со своето момче! (ФОТО)

Слободен Печат
Пејачката Деми Ловато и актерот Макс Ерик се верија по 5 месеци врска. Деми објави фотографии на Инстаграм и се пофали со прстенот, известуваат од...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Неколку трикови за среќа во подоцнежните години: Променете ги овие навики и ќе се чувствувате помлади!

Слободен печат
Колку се постари, толку повеќе луѓето бараат начин да се чувствуваат помлади. Под тоа може да се подразбира грижа за општото здравје и вклучување на...