-2 C
Скопје

Tag : среќа

Живот Магазин Магазин слајдер

Среќата најмногу зависи од нас самите: 9 работи кои се потребни за среќа!

Слободен печат
Сите луѓе сакаат да бидат среќни, но ретко така се чувствуваат. Се покажало дека чувството на среќа само 10% зависи од надворешните фактори: услови за...
Ви Препорачуваме Живот Магазин Магазин слајдер

Среќата е патување, а не дестинација: 15 најубави дефиниции за среќа од познатите личности

Слободен печат
Одговорот на прашањето „Што е среќа?“ е релативен и зависи исклучиво од личното доживување на тој поим, односно чувствата. Во продолжение прочитајте како на ова...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Годишен љубовен хороскоп за 2021: Водолијата ќе сретне сродна душа, а Стрелецот става крај на токсичната врска!

Слободен Печат
Годишниот хороскопот за 2021 година најавува многу промени на полето на љубовта. Време е да го оставиме минатото зад себе и да отвориме нова ера,...
Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО| Пендаровски : Сите ние заслужуваме многу повеќе радост и среќа!

Оваа 2020 година беше една од најтешките години од македонската независност. Ја поминавме во постојана тензија помеѓу стравот и надежта, порача претседателот Стево Пендаровски во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Не можеше да се воздржи – Оскаровката трчаше по улица во пижами и вриштеше од среќа!

Слободен печат
Младата актерка не успеа да ја сокрие возбудата и радоста поради победата на Џо Бајден на претседателските избори во Америка. Џенифер Лоренс (30) при соопштувањето...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Пред нас е поволен период : Меркур утре конечно излегува од ретроградната фаза – Тоа ќе им донесе големи промени и среќа на овие три знаци!

Слободен печат
Ретроградниот Меркур на многумина им ги уништи плановите и постави многу препреки. Добра вест е дека од 3-ти ноември Меркур излегува од ретроградната фаза и...
Забава Здравје Магазин Магазин слајдер

Неколку причини зошто интелегентните луѓе не можат да бидат среќни!

Слободен Печат
„Паметната личност знае сè, освен она што може да ѝ користи. Среќна личност точно знае што е најдобро за неа“. Понекогаш интелигенцијата може да предизвика...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Оваа жена го практикува секој ден: Ритуал кој носи мир, благосостојба и среќа во домот!

Слободен печат
Ловоровиот лист има уникатно магични својства, го користат видари кои лекуваат разни болести и несреќи. Некои луѓе дури сметаат дека со помош на ловоровиот лист...
Живот Магазин Магазин слајдер

Истражување откри во која доба луѓето се најсреќни!

Слободен Печат
Кризата во средните години на живот е присутна и се чини дека особено силно ги погодува луѓето над 47 години, според новото истражување на Дејвид...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

3 хороскопски знаци кои ги очекува голема среќа на љубовното поле во месец октомври

Слободен печат
Мора да признаеме дека октомври не е баш најубавиот месец во годината. Времето станува се поладно, променливо, дождливо, на последните сончеви денови полека им доаѓа...