Tag : време

Вести Македонија

Реализирани 4.000 телефонски разговори за психолошка поддршка за време на пандемијата

МИА Агенција
ЈЗУ Клиниката за психијатрија известува дека се реализирани околу 4.000 телефонски разговори за психолошка поддршка на граѓаните за време на пандемијата со Ковид 19 започнувајќи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Турскиот заводник го чека првото дете со сопругата, а се шпекулира дека за време на бременоста ја изневерил со колега

Слободен печат
За неговата склоност кон истиот пол се шпекулира уште од 2013 година, меѓутоа актерот секој пат ги дематира таквите наводи… Познатиот турски актер Кенан Имирзалиоглу...
Вести Македонија

Нестабилно време и во наредите денови

МИА Агенција
Нестабилното време со сончеви периоди, пороен дожд и грмежи, ќе продолжи до крајот на неделава, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Во наредните денови ќе преовладува...
Вести Регион Слајдер

Партријахот Иринеј: Право време е за помирување меѓу Србија и Хрватска

Слободен печат
Патријархот на Српската православна црква, Иринеј, апелираше до хрватската државна и црковно раководство, како и политичките и духовните водачи на српскиот народ, да направат сé...
Вести Македонија

Јули со помалку врнежи и температура близу над просечната, во Гевгелија регистриран максимум од 41,7 степен

Слободен печат
Температурата на воздухот просечно во јули во земјава се движела од 24,5 до 34,7 степени, а максималната измерена е на 31 јули во Гевгелија од...
Вести Македонија Слајдер

Посвежо време со пороен дожд и грмежи во попладневните часови

Слободен печат
Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо, со сончеви периоди претпладне и нестабилно со пороен дожд и грмежи во пладневните часови. Локално процесите ќе...
Вести Македонија Слајдер

Облачно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Слободен печат
Времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме...
Вести Македонија

Од утре дожд и намалување на температурата

Слободен печат
Под влијание на циклонска активност од утре следува период на променливо облачно, нестабилно и посвежо време со повремени врнежи од дожд и грмежи. Како што...
Вести Македонија Слајдер

Топло време, облачност со дожд и грмежи кон крајот на денот

Слободен печат
Времето претпладне ќе биде сончево и топло, а кон крајот на денот ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен...
Вести Македонија Слајдер

Топло време со ветер од југоисточен правец, температура до 35 степени

Слободен печат
Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец. УВ индексот ќе биде...