Tag : есен

Вести Македонија

Настапи есента, следуваат локални дождови и пониски температури

Слободен печат
Утре ќе преовладува променливо облачно време, попладне со повеќе сончеви периоди, а ќе има појава на краткотраен локален дожд и грмежи. Преодно стабилизирање на времето...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Осум најлоши работи кои оваа есен можете да ги направите за вашето здравје!

Слободен Печат
Есента е идеално време од годината за релаксација. Но, лекарите предупредуваат дека не треба да претерувате, па затоа издвоија неколку работи што не треба да...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Пет филмови кои треба да ги погледнете оваа есен (ВИДЕО)

Слободен печат
Филмски остварувања меѓу кои секој ќе пронајде нешто за себе… Иако пандемијата на коронавирусот влијаеше на филмската индустрија и оваа есен ни пристигнуваат нови филмови....
Жена Магазин Магазин слајдер

Погледнете како Италијанките се облекуваат на есен: Учете од најдобрите! (ФОТО)

Слободен печат
За нив да се биде дама е правило број еден… Како што Французинките го носат својот лежерен стил неоптеретувачки, така и Италијанките на себе ги...
Вести Македонија Слајдер

Септември топол и без дожд: Какво време не очекува оваа есен?

Слободен печат
Просечни температури и помалку дожд не очекува оваа есен. По невообиченото врнежливо лето овој месец не се очекуваат значителни врнежи, a темпратурите ќе бидат високи...
Вести Свет

Редфилд: Американците да се подготват за тешка есен каква што не сме виделе

Слободен печат
Директорот на Националниот центар за контрола и спречување заразни болести, д-р Роберт Редфилд, изјави дека САД се во војна против коронавирусот и апелираше до Американците...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Премиера на четвртата сезона на серијата „Fargo“ оваа есен: Дали мафијашките семејства ќе успеат да воспостават примирје? (ВИДЕО)

Слободен печат
Новата, четврта сезона на антологиската серија „Fargo“ која доби многу пофалби, требаше да биде емитувана во април оваа година. Меѓутоа, премиерата беше одложена поради пандемијата...
Вести Свет

Мишустин: Се надевам на руска вакцина против коронавирусот оваа есен

МИА Агенција
Премиерот на Русија Михаил Мишустин изрази надеж дека Русија до есен ќе има своја вакцина против коронавирусот. – Најважно е да бидеме апсолутно сигурни дека...
Вести Македонија Слајдер

Скопје најголемо жариште на Ковид-19, есенскиот бран ќе биде сериозен предизвик

Слободен печат
Во текот на вчерашниот ден регистрирани беа вкупно 163 новозаразени со Ковид-19, 40 оздравени, и тројца починати. Со ова, бројката на вкупно активни случаи во...