Tag : комбинации

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Де Ниро сменил 70 модни комбинации во филмот „Казино“, Шерон Стоун 40, но тоа не е најлудата работа…

Слободен печат
Буџетот за костимите во остварувањето на режисерот Мартин Скорсезе изнесувал неверојатен милион долари… Филмот „Казино“ (1995 година) на режисерот Мартин Скорсезе е еден од најпопуларните...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Оваа зима капутот ќе се носи токму вака: Комбинации кои ќе посакате да ги ископирате!

Слободен печат
Едноставноста и минимализмот се императиви на оваа сезона, кога станува збор за капутите и нивното вклопување со остатокот од гардеробата… Зимата е пред врата, а...
Жена Магазин Магазин слајдер

Топ 10 есенски стајлинзи: Комбинации кои ќе посакате да ги ископирате! (ФОТО)

Слободен печат
Овие комбинации го одземаат здивот… Есента веќе одамна е тука, а со оглед на тоа дека сончевите денови се поретко ги гледаме, време е да...
Жена Магазин Магазин слајдер

Безвременска елеганција – Есенски мантили во режија на Џенифер Лопез (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката објави две фотографии во мантили од кои буквално застанува здивот… Џенифер Лопез е позната по стајлинзите кои се ефектни, eлегантни, но и гламурозни –...
Жена Магазин Магазин слајдер

Модно ремек дело за кое ќе се зборува со години: Меланија во зелен фустан кој ги фрли во сенка сите нејзини најубави изданија досега (ФОТО)

Слободен печат
Додека Американците полимизираат за многу аспекти на личноста и кариерата на Доналд Трамп и неговата сопруга, едно на Меланија не може да и се оспори...
Жена Магазин Магазин слајдер

Пет главни модни комбинации за ова лето! (ФОТО)

Слободен Печат
Пролетта е дефинитивно годишно време на кое најмногу му се радуваме поради првите топли денови, а со оглед на тоа дека не успеавме да одиме...
Жена Магазин

10 модни лекции што мора да ги знаете пред да наполните 30 години

Слободен печат
Без разлика на креативноста и чувството за стил, постојат основни правила за облекување и избор на гардероба, но и за одговорност и грижа кон облеката....
Еспресо Шоу биз

Згодни и самоуверени: 20 најпровокативни изданија на славните за 2019 година (ФОТО)

Слободен печат
2019 година е речиси зад нас, а со неа и некои од најсекси изданијата со кои славните дами заблескаа на црвениот тепих. Во продолжение погледнете...
Еспресо Мода

Улична мода само за храбри! (ФОТО)

Слободен Печат
Актуелните модни трендови, според мислењето на жените кои преферираат класика, се основаат на спојувањето на неспојливото. Но, доколку сте една од оние дами кои слепо...
Еспресо Хороскоп

Хороскоп за 26 ноември – Биковите да ги намалат амбициите, Јарците да избегнуваат ризични комбинации

Слободен печат
Овен Потребно е да одговорите на нечие прашање за бизнис-финансиската соработка. Нема потреба да тактизирате со работите кои ви се познати или да ги продолжувате...
MacedonianAlbanian